PERIŠIĆ JE U PANICI: Kučevački aktivisti SNS-a nezakonito prikupljaju lične podatke gastarbajtera

Javnosti su predstavljeni rezultati istraživanja “Demostata” koji pokazuju da bi na predstojećim izborima za vladajuće stranke glasalo oko 35 odsto birača u Srbiji a za “bojkot opozicije” 14 odsto. Vladajuća Srpska napredna stranka dobila bi glasove oko 28 odsto ispitanika. Za opoziciju koja je u prošlom ciklusu izašla na izbore glasalo bi oko 8 odsto ispitanika, a oko 9 odsto reklo je da bi glas dalo opoziciji, ne navodeći stranku. Neodlučnih glasača je 13 odsto, dok 21 odsto čine apstinenti.

Štand SNS-ovca u Kučevu – na Bilbordu iznad, Milogorac Perišić

Koliko je ova informacija uznemirila Aleksandra Perišića koordinatore za dijasporu Srpske napredne stranke za Braničevski okrug i njegove aktiviste pokazuje podatak da je Perišić sazvao hitan sastanak odbornika u Skupštini opštine Kučevo kome se nije odazvalo ni polovina od pozvanih sa jedinom tačkom dnevnog reda: “Posetiti svako domaćinstvo naših građana koji su na privremonom radu u inostranstvu i prikupiti sve informacije o njima inače nećemo ni cenzus preći”.

Trenutno aktivisti Srpske napredne stranke Kučevo, obilaze naše građana koji žive i rade u inostranstvu i prikupljaju njihove lične podatke. Kako nam je javio insajder blizak funkcionerima Srpske napredne stranke njihovi aktivisti aktivno veće duže vreme neuspešno obilaze naselja na celoj teritoriji opštine Kučevo. Odziv građana je ravan nuli. Od podataka se traži adresa stanovanja, ime firme u kojoj su zaposleni, visina primanja koju ostvaruju, broj telefona uz obavezno fotografisanje putne isprave (pasoš). Nikome nije jasno zašto se obilaze domovi gastarbajtera i zahteva od njih da pruže ove informacije o sebi.

Zaintrigirani ovim dešavanjima, pogledali smo zakon koji je izričit i jasno definisan po ovom pitanju. Zakon o zaštiti podataka o ličnosti počeo je da se primenjuje od 22. avgusta 2019. a mnogim građanima Srbije i dalje je nepoznanica kako tačno novine u zakonu utiču na njih i koje promene donose. No prvo da utvrdimo šta su to lični podaci. Ime i prezime, adresa, imejl adresa, brojevi telefona, podaci o zdravstvenom stanju, JMBG, visina zarade, ocene u školi, podaci o obrazovanju, bračnom statusu, računi u bankama, poreske prijave, podaci o članstvima u organizacijama i udruženjima, kreditna zaduženost, istorija pregleda na internetu, biometrijski podaci (skeniranje zenice ili otisak prsta), broj lične karte ili broj pasoša.

Za posedovanje i upotrebu podataka najčešće se koristi termin obrada podataka o ličnosti. Obrada je zapravo svaka radnja koja uključuje lične podatke, kopiranje, ustupanje, prikupljanje, čak i uvid u zdravstveni karton predstavlja obradu podataka o ličnosti. Za subjekte koji obrađuju podatke o ličnosti, najčešće upotrebljavamo termine rukovalac i obrađivač, fizičko ili pravno lice, kao i državni organi, koji određuju svrhu za koju se podaci prikupljaju, obrađuju ih i/ili poverava nekom drugom subjektu na obradu.

Novi Zakon pristankom za obradu podataka o ličnosti podrazumeva: svako dobrovoljno, određeno, informisano nedvosmisleno izražavanje volje lica, izjavom ili jasnom potvrdnom radnjom. Dakle, po zakonu građani ovakvim licima nisu u obavezi da prilože svoje podatke. Bolje bi bilo da ih pitaju šta su uradili sa novcem koji su dobili vašim plaćanjem poreza i raznih taksi, takođe ih pitajte kako je koordinator za dijasporu Aleksandar Perišić za tri meseca radnog staža stekao milionski vrednu imovinu u zemlji i inostranstvu i da li uredno plaća porez i ostale dažbine državi?

Šta tačno sprovodi koordinator za dijasporu, još je nepoznanica, mada nam se sve više čini da je prikupljanje podataka građana u cilju glasanja za Srpsku naprednu stranku koja očito više nema podršku kod ljudi koji su sa stalnim boravkom u Srbiji. Mnogi tvrde da će kasnije ovi podaci biti upotrebljeni u svrhu oporezivanja i stavljanja novih nameta gastarbajterima. Ako je sve zakonito, zašto Aleksandar Perišić nije pribavio te podatke od Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije već šalje svoje aktiviste da uznemiravaju građane.

Za sada samo naslućujemo. Ovakve aktivnosti Perišić je sprovodio i dok je bio član Socijalističke partije Srbije. Svi dobro znamo da tada Socijalistička partije Srbije nije prešla ni cenzus. Da li ista sudbina čeka i Srpsku naprednu stranku u Kučevu? Posle velike prevare građana i formiranja vlasti pomoću paravojnih formacija uz kršenje više zakona i rušenja Ustavnog poretka države Srbije, ovakva vlast u Kučevu ni ne zaslužuje bolje. Vreme će istinu pokazati. Po našim saznanjima ove aktivnosti će biti sprovedene u svim opštinama Braničevskog okruga.

Zakon, građanima omogućava da protiv ovakvih aktivista svoja prava zaštite u postupku podnošenja pritužbe Povereniku za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti ili pokrenu parnične tužbe sudu. Neki bi rekli da je došlo vreme da se baš ovim pravnim sredstvima politički akteri u Srbiji urazume i ostave građane na miru.

(Dopisnik Tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

41 Komentari

 1. Sve je ovo istina,njihov aktivista iz Duboke je tražio je od mene da mu dam pasoš na uvid da bi ga slikao,na moje pitanje zašto rekao mi je da jr to za potrebe SNS-a i da mu je tako naređeno i da on samo radi svoj posao.

 2. LELE KOJA SAM JA BUDALA. PRESO ME ZEKA KAO TREBA DA SE ORGANIZUJE NEKA PROSLAVA KAD ON NOSI PAPIRE ONOM MAFIJASU IZ HOTELA.

 3. Preti Perisic i zastrasuje gradjane opstine Kuceva na privremenom radu u inostranstvu da ako se neko usprotivi i ne da podatke i pasos na uvid da ce im policija oduzeti pa ce morati njemu da plate 5000 evra kako bi im policija posle vratila.Gradjani su u strahu a posebno su uznemireni cinjenicom da je redovan gost na terasi hotela na jutarnjoj kafi nacelnik stanice milicije Kucevo.

  1. Ovo je tacno da nacelnik policije sedi kod Perisica na terasi hotela. Glavni dousnik za Perisica iz policiju je neki inspektor sin preduzimaca Priketa iz Voluje koji već dve godine ne izbija iz hotela

 4. Kad bi Vučić uhapsio Acu Karatistu, mislim da bi dobio 100 posto Sns u Kucevu Sa Karatistom na celu partije nece ni cenzus da prodju

 5. Čime se sve služe da ostanu na vlasti. Sramota koji torturu doživljava narod zbog njihove politike. Tog glavonju treba strpati u zatvor

 6. Bravo za Tpk News! Vi ste fenomenalni! Najbolji ste, uvek pravo u centar. Ovo je tačno za potpise i pasoše. Lično sam razgovarao sa čovekom

 7. Najjednostavnije rešenje. Lepo ih zamolite da napuste Vaše domove u protivnom napujdajte kerove na njih. Bez mnogo objašnjenja tražite da se oni legitimišu.

  1. To je tupavi Borko, bilmez kao i sva mlada smrdotin-botine-radikalsko-tupave iz voluje (duboke i radenke). Dno nema kraja.

 8. Aca Karatista prvo da plati dugove za struju, porez i komunalije pa tek onda neka riče sa terase hotela. Umesto da se zavuče u pacovsku rupu i ćuti on još i maltretira narod po Kučevu. Najveće zlo koje je moglo da se pojavi u Kučevu. Njega i njegove poslušnike kao što su oni smotani prepotentni Rajcic i Mikić treba oterati u PM.

  1. Mikić je preko 20-godina spreman za bajbokanu, iz srednje škole u kraljevu je počeo da ..valja.. i dalje ceo punoletni deo života je na ivici krimoserenade, i sada su mu se kockice sa karate-krimoso-janošem ostvaruju.

 9. ZA KARATISTU NEMA ZAKON. GLEDAM GA PRE DVE NEDELJE VOZI MOTOR PO KUCEVU BEZ KACIGE A POLICIJA SVE TO GLEDA I JOS GA POZDRAVLJAJU.

 10. Puknuće ovaj bezobrazluk jednog dana i to vrlo skoro. Prave od nas budale kao da smo juče sišli sa drveta, to je sramota posebno kada to dolazi od ljudi koji su ko zna iz koje vukojebine došli. Došli su ovde da nam sole pamet i da nas omolovažavaju, da nas dele, posvađaju itd. Budimo složni i ne dozvolimo da takvi ljudi upravljaju našim životima.

 11. Ako imas problem na sud i u policiji tu je gazda Aca kome das od 2000 do 7000 evrica i on ti kobajagi sredi da ne budes osudjen mnogo ili da ti vrate pasos.

 12. Ja sam platio Aci na ruke svadbu. Reko mi da je jeftinije tako. Taj nikome ne placa nista. Pitao sam decka koji radi kod njega kolka mu plata i on reko 15000 za jedan mesec. Za pare na ruke u Svajcarsku bi odma zatvorili Acu

 13. Ne bi bilo nista od Perisiceve politike da nije mu Novica Janosevic seo u krilo. Mnogi pricaju po Kucevu kako je Novica trebao da ide u zatvor al ga Perisic spasao.

 14. Srbi i Vlasi u ovom kraju su oduvek živeli slozi, prijateljstvu, družili se nikad nije bilo nikakvih problema između njih. Kako se pojavi neki vlaški nacionalni savet ( bolje rečeno nacionalistički) i sa njim neki dođoši koji su svi postali članovi tok saveta ( i ako nemaju nikakve veze sa tim) ovde polako se budi nacionalizam. Najbolje bi bilo da takvi gledaju svoja posla i da nas ne diraju.

 15. Karatista ulazi kod predsednika opstine u sarenim gacama i baletankama. Ovo je tacno da su trazili pasose od nas koji smo u inostranstvu

 16. SNS nema nikakvu podršku u Kučevu,verovatno je svima sada jasno da iza ove kriminalne grupe u Kučevu stoju Aleksandar Vučić.

 17. Vucic da se izjasni il će sa kriminalcima ili sa narodom. Ovo ništa ne valja. Ne osecamo se bezbedno u sopstvenoj drzavi zbog ovakvih kao sto je taj vas Perisic

 18. Za razliku od onih koji su ostali u Srbiji ja sam imao sreće da je napistim. Ovaj Vučićev klozet od države ostaje vama da se borite protiv njega i da tako čekate bolje. Činjenica je da su na vlasti lopuže i prevaranti koji uz pomoć krimosa drže stvari pod kontrolom. Sve ovo časna i poštena vojska i policija može u dva dana da stvari preokrenu u korist naroda.

 19. Predsednik Ivan se ne drogira ali se napija do besvesti. Voli da bude predsednik a ne pita se za nista. Običan musavko. Koliko je pasosa on doneo? Sta on uopšte radi osim što potpisuje za pljačku gradjana. Kako sam čuo on je u ozbiljnim problemima al jadnik od pijanstva i zaljubljenosti nista ne zna

 20. Janošević je legitimisao gastarbajtere iz Kaone,Perišić je bio zadužen za Brodicu,Zeka za Neresnicu,Žurža i Hans za Ševicu,Janko za Duboku,u donjem Zviždu sem u Kaoni niko nije prihvatio da bude carinik.

 21. Ovi karatistimi mafijasi mogu komotno da registruju firme na ime gastarbajtera. Sramno, veoma sramno sta organi reda dozvoljavaju

 22. Sve to znaci da mi postojimo zbog njih. Mi ti dozvolimo da preteras zimu, a za uzvrat ti nama omogucis da se baskarimo u nasem blindiranom svetu. To moze da se menja, na prolece, dijaspora glasa za sve druge osim za autokratu psihopatu i njegovog prvog mentora. Aca Karatista je zreo za bajbokanu na duze vreme samo je pitanje trenutka kada ce se to desiti.

 23. Ne bi me iznenadilo da posle glasanja stigne i neko resenje za porez gastarbajterima koji su dali pasos Neko mora da plati struju i ostalo za hotel.

 24. Gde god se okrenes vrvi od parazita i uvlakaca. Od svake mz pa sve do nazovi skupstine, ceka nas velika deratizacija ovih ljudskih balega. Tek tada mozemo da se nadamo necem

 25. Gradjani Kučeva i Opštine Kučevo pridružite se narodnom protestu 29.08 u Požarevcu da svi zajedno zbacimo bagru koja se uvukla u Opštine Požarevac, Kostolac, Kučevo, Gradište, Golubac..
  Ovo je početak bune na dahije. Za slobodnu i pošteni Srbiju!

 26. Narod ne moze da zivi od naprednjackih aktivista za koje bi se moglo reci da su nazadnjacki. Na svakom su koraku od njih ne moze da se zivi. Svi su zaposleni u javnim preduzecima na teret naroda. Jedini njihov posao je da maltretiraju narod za sigurne glasove. Sve to treba pohapsiti na celu sa ovim celavim glavonjom koji kad mu pogledas facu znas da je mafijas.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker