JOŠ JEDAN VLAUCA IZA REŠETAKA: Aktivisti sa Starice određen pritvor do 30 dana!

Aktivista M.V. iz Majdanpeka za kojim je bila raspisana potraga zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela ugrožavanje sigurnosti i izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti, javio se u pratnji svog advokata nadležnom tužilaštvu, saopštila je PU Bor.

Policija Majdanpek/Foto: Screenshot

Za Majdanpečaninom M. V. (50) prema navodima iz saopštenja PU Bor intenzivno se tragalo više dana, zbog postojanja osnova sumnje da je izvršio krivična dela ugrožavanje sigurnosti i izazivanje nacionalne, rasne i verske mržnje i netrpeljivosti.

M.V. se u pratnji svog advokata javio nadležnom tužilaštvu. Osumnjičenog je nadležno tužilaštvo saslušalo, a nakon saslušanja sudija za predhodni postupak odredio mu je pritvor do 30 dana.

Prema navodima iz policisjkog saopštenja, sumnja se da su M. V. i još pet lica, koja su ranije bila uhapšena, 24. septembra, oko 23:30 časova, maskirani ušli u “Donji deo grebena” na planini Starica i fizički napali kineskog radnika koji je upravljao radnom mašinom.

– Кako se sumnja, najpre su ga izvukli iz kabine, više puta udarili, a potom kamenicama gađali radnu mašinu kineske firme “Jinshan construction” i na njoj izazvali požar. Кineski radnik lakše je povređen, a pričinjena materijalna šteta na radnoj mašini procenjuje se na oko 150.000 američkih dolara – navodi se u saopštenju PU Bor.

3 Komentari

    1. Ponovo isto. Zašto stalno pišete Vlauca? Svaki čovek ima ime i prezime. Ovo je veoma ružno i vuče ka nacionalizmu. Zašto ljude etiketirati poput Srbin, Vlauca, dodjoš, musliman, šiptar? Svi koji su na strani odbrane Starice su ljudine sa ogromnim srcem i željom da očuvaju svoju zemlju. Malo više poštovanja prema njima neće škoditi.

      1. Bravo Azra! To isto i meni veoma smeta. Ako je već hteo da naglasi, mogao je napisati Vlah iz Majdanpeka. Ali to Vlauca, zvuči malo uvredljivo.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker