ISPOVEST MUŽA STRADALE VESNE KOD PETROVCA: „Kad sam video auto pitao sam da li je iko živ“ (VIDEO)

Radiša Ž. čija je supruga Vesna poginula, a dve ćerke teško povređene u stravičnoj nesreći kod Petrovca na Mlavi kada je kamionska prikolica zbog neprilagođene brzine proklizala i samlela automobil u kome su se nalazile, opisao je užas kroz koji je prošao.

Foto: Čitalac TPKNEWS/Facebook

U stravičnoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u ponedeljak na putu od Petrovca na Mlavi ka Žagubici kod mesta Leskovac, poginula je Vesna Ž. (39), a teško su povređene njene dve ćerke od 21 i 18 godina. U kolima je bila i Vesnina sestričina koja je lakše povređena. Do tragedije je došlo kada je zbog velike brzine prikolica koja je bila zakačena na kamionu proklizala i prešla u drugu kolovoznu traku i naletela na automobil. Jedan od prvih ljudi koji je došao na mesto stravične nesreće bio je Vesnin muž Radiša, koji je opisao košmar kroz koji je prošao.

– To se dogodilo blizu mesta gde živimo i ja sam brzo stigao, još je uviđaj bio u toku. Kada sam video automobil, prvo sam pitao policajca da li je neko uopšte ostao živ – , počeo je kroz uzdahe svoju priču Radiša.

Automobil u kome su bile Vesna, njihove dve ćerke i sestričina, bio je potpuno smrskan, uništen i izuvijan, kao da je od papira.

– Vozača kamiona je već odvela policija kada sam došao, da mu uzmu krv i vide da li ima alkohola ili droge. Vukao ja automobil više od 70 metara. Nije mi jasno zašto je toliko jurio? Tu je ograničenje 50 kilometara na sat, da je poštovao ograničenje, Vesna bi preživela, auto bi se odbio. Ne znam tačno kojom brzinom je jurio, na koliko je tahograf stao, to mi još nisu rekli – , objašnjava neutešni Radiša.

Njegove ćerke su teško povređene u udesu i nalaze se u Urgentnom centru u Beogradu, gde su prebačene zbog težine povreda.

– Rekli su mi da nisu životno ugrožene. U stabilnom su stanju, ali ih još ne puštaju iz bolnice jer moraju da budu pod stalnim lekarskim nadzorom. Tako je i bolje, iako želim da dođu kući, bolje da budu što bliže lekarima, za svaki slušaj – , kaže zabrinuti otac.

Iako mu se dogodila užasna tragedija, ostao je bez supruge, nesreća je, kaže, mogla da bude još teža.

– Sreća u nesreći je što je odmah naišao još jedan kamion čiji je vozač stao. Automobil u kojem su mi bile zarobljena žena, ćerke i sestričina počeo je da gori. Taj momak, svaka mu čast, brzo je reagovao i ugasio plamen. Mogli su sve da izgore. I ovako mi je teško, ali da su izgorele, meni više života ne bi bilo. Ovako, moram, zbog dece, da nastavim da živim – , objašnjava Radiša.

Vesna i njene saputnice krenule su do grada. Po Radišinim rečima Vesna je bila iskusan vozač.

– Ne bi sigurno povela decu da nije bila sigurna u sebe. Imala je vozačko iskustvo, duže od 10 godina, a i svakodnevno je išla tim putem i odlično ga je znala. Zato je i pažljivo vozila. Padala je kiša tih dana i kolovoz je bio mokar. Zato mi je potpuno nerazumljivo da neko toliko juri kamionom po mokrom putu – , zaključuje Radiša Ž.

(Tpknews.com/Nova)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker