“NEK TRAJE DOK LAJE”: Gde se nalazi kučevački turizam najbolje svedoči isključeni interaktivni totem

Sadašnja opštinska vlast je o turizmu govorila kao velikoj i neiskorišćenoj šansi opštine Kučevo koja ima pećine i prirodne “lepote koje niko nema” i da će turizam biti privredna grana od koje će se maltene napraviti industrija.

Foto: TO Kučevo

Iz opštinske institucije stizala su optimistična uveravanja da se planovi razvoja turizma zasnivaju na realnim potencijalima opštine Kučevo i da će od turističke zarade živeti svaki drugi stanovnik opštine. Danas posle tri godine vladavine nadležni u opštinskoj vlasti ćute i ne iznose u javnost zvanične brojke o zaradi od turizma, čak nema ni paušalnih informacija.

Turista u Kučevu gotovo da i nema, birokratskim delima opštinska vlast je zatvorila pećinu Ceremošnja, nesposobnošću je zatvorila restoran i bungalove kod pećine Ravništarka, jezero Kučajna je pretvoreno u baru, Kraku lu Jordan je zarasao u korov a cene u hotelu Rudnik više nego u nekim hotelima u Barseloni.

Ono što turisti mogu da vide a koji u proseku ostanu u Kučevu jednu noći jer su obično na nekom proputovanju je, veliki broj pasa lutalica, pune kontejnere nasred ulice, a oko njih ogromnu količinu smeća, traktore i kamione pune tovara, divlju deponiju, veoma prljavu i zagađanu reku Pek, popiju česmovaču punu hlora i kvalitet smeštajnih kapaciteta kao u posleratnim godinama.

Gde se nalazi kučevački turizam najbolje svedoči isključen najinovativniji interaktivni totem koji je trebao da omogući turistima koji dolaze u Kučevo da dođu do informacija o svim vidovima smeštaja, gastronomskoj ponudi, prirodnim i kulturno-istorijskim atrakcijama opštine Kučevo. Po tada nezvaničnim informacijama totem je iz budžeta opštine plaćen tričavih 7 miliona dinara. Ista slika su i drvene kućice na kojima je spuštena šalter daska. Ove kućice su trebale da posluže kao smeštajni prostor lokalnim proizvođačima za prodaju poljoprivrednih proizvoda tobože turistima koji će jurišati u Kučevo.

Interaktivni totem/Foto: I.M.S.

Umorila su se od igre i pesme i kulturno-umetnička društva koja su ucenjena da o svom trošku svaki čas u punoj opremi jurišaju u hotel kako bi pokazali svoje igračke sposobnosti naprednjačkim penzionerima iz Beograda. Sve je utihnulo, turizam je ostavljen po strani, sada je prioritet izgradnja megalomanskih infrastrukturnih projekata koji su glavni koruptivni centar preko nameštenih tendera za isisavanje novca iz budžeta i bogaćenje pojedinaca.

Šta će biti sa građanima opštine Kučevo, lokalne funkcionere ionako ne zanima, jer je većina njih kroz razne provizije od nameštenih tendera obezbedila sebi stanove u Beogradu a vlast u Kučevu im služi kao tezga za prodaju magle naivnima koji još uvek veruju u bajke, po onoj narodnoj „nek traje dok laje“.

(Insajder Mile Sova)

PROČITAJ I

14 Komentari

 1. Dao im Vucic 200 milona za puteve od toga ce pola da vrate njemu a cetvrtinu da podele medjusobno. Sta ostane namazace narodu oci kao nesto rade.

 2. Главни туризам у Кучеву су ручкови за великаше у хотелу Рудник о трошку свих грађана општине Кучево. Цена тих ручкова превазилази цене ручкова у најекслузувнијим ресторанима на свету. Храна је очајна, више подсећа на сплачине за свиње.

 3. Priča se da je bivši direktor Centra za kulturu Aci Karatisti platio fiktivni ručak za 400 osoba. Toliko o njihovoj poštenoj vlasti

 4. Besatzungsherrschaft Milagaracs wurde Kucevo mehr Schaden zugefügt als unter der Besetzung des Deutschen Reichstags im Zweiten Weltkrieg. Der Tirismus in Kucevo entwickelt sich im Alter von 91 Jahren wie eine Großmutter. Die Preise im Hotel Rudnik sind extrem hoch, das Essen ist schrecklich, das Personal ist wie auf einem Fischmarkt in Bangkok. Das Fitnessstudio stinkt nach Schweiß und Staub und der Pool ist voller Schimmel und Mehltau. In einem Satz: Das Hotel ist schlimmer als ein Motel am Straßenrand in Usbekistan. Die Preise in anderen Restaurants liegen nahe an den Preisen in Deutschland. Mir ist aufgefallen, dass es viel Dreck gibt und das Personal ziemlich unhöflich ist. Als ich hörte, wie viel die Kellner in Kucevo verdienen, wurde mir klar, dass sie einen tollen Job machen. Über den Tourismus in Kucevo kann man nur sagen, dass er eher wie eine Idylle aus dem Irak nach dem Krieg aussieht als wie eine europäische Gemeinde

  1. Bogosave čemu Nemački? Ovo je Srbija brale a ti koristi nemački jezik u Nemačkoj i Austriji, ovde se govori srpski. Više nam je muka od tvojih komentara. Ima nas koji govorimo, čitamo i pišemo po nekoliko jezika pa se ne hvalimo time. Piši na srpskom ako imaš petlju. Pozdrav od Mileta koji govori i piše na srpskom i ponosi se time.

   1. Eh da nam je jedan takav kao Bogosav,da nam on vodi opštinu gde bi nam bio kraj,vidi se da je čovek školovan i da razmišlja na pravi način. Bravo Bogosave. Bogosava za predsednika!

  2. Bogosave prijatelju za sve si u pravu.Nadamo se da ce uskoro doci taj dan kada ce biti uhapsen Milogorac i njegova Opstinska banda kao i njihovi SNS BOTOVI.

 5. Herr Mile, es ist sehr schön, dass Sie Deutsch sprechen. Bitte übersetzen Sie, was ich geschrieben habe. Übrigens möchte ich Ihnen sagen, dass mehr als 10,000 Menschen vorübergehend aus der Gemeinde Kucevo ins Ausland gezogen sind, nur weil es in Kucevo großen Wohlstand gibt. Ich bin in Deutschland geboren und habe hier Schule und Studium abgeschlossen. Ich spreche Serbisch, aber ich schreibe schlecht. Ich respektiere mein Volk in Kucevo und meine Vorfahren. Ich habe ein Haus in Kucevo und besuche dieses Haus mindestens dreimal im Jahr. Ich liebe Kucevo, aber ich mag keine Politiker in Kucevo, die denken, sie seien Götter. Die meisten unserer im Ausland lebenden Menschen denken, dass in Kucevo Blumen blühen, aber niemand nach Kucevo zurückkommt? Warum verlässt einer von ihnen nicht seinen Job in Deutschland und Österreich und nimmt einen Job im Rudnik Hotel für 200 Euro Monatsgehalt ohne Rentenversicherung an? Herr Mile, das Problem liegt nicht in der Sprache, sondern bei den Menschen, denen die Verherrlichung Serbiens wichtiger ist als das Essen. Es ist schön, sein Land zu lieben, aber in diesem Land muss man etwas zu essen und etwas zum Anziehen haben. Außerdem sollten diese Menschen Gedankenfreiheit und ein würdevolles Leben haben, sich wie ein Mensch und nicht wie ein Tier fühlen. Ich hoffe aufrichtig, dass Sie verstehen, was ich Ihnen gesagt habe? Grüße an mein Lieblings-Elektronikportal Tpk News.

 6. Bogosave, komentari su vam fantastični, realno odslikavaju stanje u Srbiji i Kučevu. Sprega kriminala i politike je na najvišem nivou i razara svaku poru ovog društva. Računajući one koji su uzeli državljanstvo druge države a još uvek sebe smatraju građanima Srbije broj privremeno iseljenih iz Kučeva je i veći od 10 hiljada.

 7. NOVE INFO. o već duže od sedam(7) godina
  SULTANSKI LIČNO
  najstrožije cenzurisanom i
  blokiranom
  TRANSEVROPSKOM
  (Atlantski okean-Crno more)
  ,,KORIDORU ŽIVOTA,,/ ,,ZABRANJENOM KORIDORU,, celog ovog sada galopirajućom brzinom demografski,
  .ekološki i na svaki drugi način IZDIŠUĆEG, IZUMIRUĆEG I NESTAJUĆEG
  ,,AFRIČKOG KONGO REGIONA,, Istočne Srbije, i u svom najvećem i pretežnom delu POGRANIČNOG regiona Republike Srbije 🇷🇸
  I Bez koga DEMOGRAFSKI I BILO KAKAV DRUGI opstanak ,oporavak i razvoj CELOG ovog regiona Istočne Srbije…
  NE POSTOJI .
  Tačka.
  Javna Facebook grupa :AUTOPUT ISTOČNE SRBIJE
  Jer… I ISTOČNA SRBIJA
  JE SRCE SRBIJE 🇷🇸… zar ne…

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker