STIŽU GASTARBAJTERI: Od petka nov način merenja prosečne brzine na auto-putevima

Uprava saobraćajne policije, u saradnji sa “Putevima Srbije”, počeće sutra, 29. jula, sa proširenim i unapređenim sistemom merenja prosečne brzine na svim auto-putevima.

Foto: MUP

U prvoj fazi ovog projekta predviđeno je da se prosečna brzina meri na oko 50 deonica širom Srbije, kažu u MUP-u.

Pored merenja brzine, korišćenjem ovog sistema koji koristi veštačku inteligenciju biće moguće utvrditi da li vozač i putnici u vozilu koriste sigurnosni pojas, kao i da li vozač na nepropisan način koristi mobilni telefon za vreme vožnje.

„Uz pomoć ovog sistema, biće stvoreni uslovi za dodatno unapređenje bezbednosti saobraćaja u Srbiji. U poslednjih pet godina, u saobraćajnim nezgodama koje su se događale na auto-putevima godišnje je u proseku gubilo život 40 učesnika u saobraćaju, a najčešći uzrok saobraćajnih nezgoda bila je vožnja neprilagođenom brzinom“, kažu u MUP-u.

Inače, saobraćajna policija će i u narednom periodu nastaviti sa kontrolom brzine uz pomoć ručnih radara i presretača.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker