UPALJEN CRVENI ALARM: Očekuje se i do 50 centimetara snega u Braničevskom okrugu

U Srbiji će danas biti oblačno i hladno, u nižim predelima sa kišom i susnežicom, a na planinama sa snegom uz povećanje visine snežnog pokrivača, lokalno i preko 15 centimetara za 24 časa, saopšteno je iz Republičkog hidrometeorološkog zavoda.

Screenshot/RHMZ

Najniža temperatura od minus dva do tri, a najviša od tri do sedam stepeni. Vetar slab i umeren, na jugu Banata, u donjem Podunavlju i Pomoravlju povremeno jak, južnih i istočnih smerova, u toku dana u skretanju na severni prvo u Vojvodini, a uveče i u ostalim krajevima.

U Braničevskom okrugu će biti oblačno i hladno, povremeno s kišom i temperaturom od dva do oko četiri stepena. Uveče i u toku noći kiša će postepeno preći u sneg. Umeren istočni vetar posle podne biće u skretanju na severni, a uveče u pojačanju.

Očekivana biometeorološka situacija može uticati na izvesne tegobe kod mentalno nestabilnih bolesnika, asmatičara i osoba sa povišenim krvnim pritiskom. Kod meteoropata moguća je glavobolјa i neraspoloženje.

Drugog dana vikenda zabeleće se gotovo cela Srbija, jedino će na severozapadu biti suvo. U nižim predelima pašće od pet do 25 centimetara snega, a naročito obilne padavine se očekuju u brdsko-planinskim predelima istočne i jugoistočne Srbije, gde može pasti i do 50 centimetara novog snega. Duvaće jak severni vetar, koji će ponegde dostizati i udare olujne jačine uz stvaranje snežnih nanosa.

U ponedeljak pretežno oblačno uz slabljenje i postepeni prestanak snega, samo se u Vojvodini očekuje delimično razvedravanje.

SUTRA SE PALI CRVENI ALARM

Crveni alarm, za koji se navodi da označava vrlo opasno vreme, biće upaljen sutra za područje istočne i jugoistočne Srbije, a zbog snega i vetra.

Vreme je vrlo opasno. Prognozirane su naročito opasne vremenske pojave, a takvog su intezitetaa da mogu prouzrokovati veliku materijalnu štetu i biti veoma opasne po bezbednost ljudi i životinja. Treba se često informisati o detaljima očekivanih meteoroloških uslova i rizika. Slediti naredbe i savete nadležnih državnih službi – napisano je u obaveštenju RHMZ.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker