ZVANIČNO SAOPŠTENJE: Oglasila se Komunalna milicija povodom nokauta na pijaci

Ulična prodavačica nokautirala je u nedelju 12. januara pripadnicu komunalne milicije na pijaci u Beogradu posle čega je službenica završila u Urgentnom centru.

Foto: Screenshot youtube

Povodom ovog incidenta se oglasio v. d. Sekretar za poslove komunalne milicije Ivan Divac.

Njegovo saopštenje prenosimo u celosti:

“Dana 12.01.2020. godine oko 11.20 časova prilikom pružanja asistencije komunalne milicije komunalnoj inspekciji opštine Rakovica, od strane lica koje je vršilo nelegalnu uličnu prodaju Dermusi Sadije napadnuta je službenica komunalne milicije. Kao što se na snimku koji je objavljen na društvenim mrežama može videti, Sadija D. je bez ikakvog povoda službenicu komunalne milicije udarila zatvorenom šakom u predelu lica. U pitanju je brutalan, sraman napad na ženu koja je samo radila svoj posao. Zahvalnost MUP Republike Srbije, PS Rakovica na brzoj intervenciji policijskih službenika, i nadamo se i verujemo da će vinovnik napada na ženu, u ovom slučaju službenicu komunalne milicije, biti najstrože kažnjen u skladu sa zakonom. Sekretarijat za poslove komunalne milicije i grad Beograd najstrože osuđuju nasilje bilo koje vrste, a posebno nasilje nad ženama. Nadamo se da je ovo izolovan incident i da se neće dešavati novi slični napadi, a komunalna milicija će nastaviti da radi uvek u službi građana i ovakvi izolovani slučajevi nas neće pokolebati u želji i nameri da od Beograda napravimo još lepše mesto za život”, stoji u saopštenju.

Napadnuta milicajka je, kako su potvrdili iz Urgentnog centra, nakon završene dijagnostike puštena na kućno lečenje.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker