BROD POČEO DA TONE: Zlatibor Lončar vratio partijsku knjižicu i napustio SNS!?

Ministar Zlatibor Lončar podneo je ostavku na sve stranačke funkcije u Srpskoj naprednoj stranci (SNS) i vratio partijsku knjižicu, piše portal Glas javnosti, pozivajući se na pouzdane izvore.

Ilustracija

Glas navodi da je kontaktirao ministra Lončara, ali da on nije odgovarao na pozive, a u vrhu SNS-a nisu ni potvrdili ni demantovali ovu informaciju.

Ovaj portal dalje navodi da, prema rečima njihovog izvora, “ministar Zlatibor Lončar verovatno planira da ostane u politici ali ne pod okriljem SNS, već navodno pravi dogovor o novom političkim angažmanu u suprotnom taboru sa Sašom Vukadinovićem tokom učestalog druženja u jednoj streljani”.

Članovi glavnog odbora SNS pitaju se da li će ministar sa sobom povesti i šefa prislušnog centra BIA Zorana Stanića zvanog Zis sa kojim je dugogodišnji saradnik i u jako bliskim prijateljskim odnosima, kaže izvor Glasa.

Kao jedan od razloga takođe se navodi i prijateljstvo ministra zdravlja sa šefom prislušnog centra BIE Zorana Stanića Zisa sa kojim se druži i zbog čega su brojni funkcioneri SNS-a strahovali od prisluškivanja, prenosi Glas.

“Mnogi visokopozicionirani članovi SNS-a strahuju više od Lončara nego od Vučića jer se plaše koje tajne o njima bi Lončar mogao da dobije prisluškivanjem.”

Ministru zdravlja se već izvesno vreme drma stolica na visokim funkcijama pa je tako u maju 2021. niški odbor naprednjaka zatražio njegovu ostavku.

“Mislim da je dobro da ljudi imaju svoje mišljenje i komentarišu. Pretpostavljam da ti ljudi nisu zadovoljni mojim radom, mojim rezultatima. Oni misle da bi mogli bolje da urade, to je sasvim normalno da dolazi do smena i da predlažu ljude za koje misle da bi mogli bolje”, rekao je tada Lončar.

Ime Zlatibora Lončara u javnosti je počelo da se pominje posle atentata na bivšeg premijera Srbije Zorana Đinćića kada je prema svedočenjima nekoliko članova Zemunskog klana, Lončar apostrofiran kao neko ko je imao bliske odnose sa vođom kriminalne grupe Dušanom Spasojevićem.

Prema navodima “Mreže za istraživanje kriminala i korupcije”, Lončar je 2002. godine zaključio ugovor o kupovini stana sa suprugom pripadnika zemunskog klana, Sretka Kalinića. Ugovor je potpisan svega deset dana nakon smrti crnogorskog mafijaša Veselina Božovića Veska za čije ubistvo svedoci saradnici su optužili Lončara.

(Tpknews.com/Glas Javnosti)

PROČITAJ I

4 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker