VUČIĆEVI ŽUTI UZURPATORI: Na svom porodičnom imanju zatekli ekipu kako bez dozvola vrši iskopavanje

Boban i Sergej Belić zatekli su u subotu ujutru na svom porodičnom imanju mašine i radnike kineske kompanije “Zi Đin” kako vrše iskopavanje bez ikakve saglasnosti i dozvola. O neovlašćenom upadu u privatni posed odma su obavestili policiju.

Foto: Glas Zaječara

Na porodičnom imanju porodice Belić izvođači radova u subotu ujutru su, bez prethodne saglasnosti i dozvola, vršili iskopavanje. Prema navodima Bobana Belića njegov otac i on su, igrom slučaja, putujući ka Zaječaru uočili grupu ljudi i mašine na svom imanju.

O neovlašćenom upadu na imanje odma su obavestili policiju, koja je u kratkom roku izašla na teren i preduzela neophodne radnje.

Ekipa radnika se, navodno, na imanju Belića našla greškom. Vlasnicima imanja teško je da u to poveruju.

– Kretao sam se putem za Zaječar, video sam na parceli da se tu nalaze neke mašine, određeni broj radnika. Došao sam i video sam ogromne iskopine na sredini parcele koja nije mala, ima hektar i sadamdeset i nešto ari. Tu su dovedene mašine, neki alati, ne znam šta su spremali. Došli su iz firme koja je izvođač radova, kasnije su došli i ovi što su te radove naložili. Kažu da su promašili parcelu, da je nesporazum, a ja kažem da nije, da je to uzrupacija ne samo ove parcele, nego parcela u mom vlasništvu, odnosno moga oca – izjavio je Boban Belić sin vlasnika parcele za „Glas Zaječara

Prema rečima Bobana Belića susedoj parceli čiji su vlasnici ne mogu da priđu zbog izvođenja radova na izgradnji hale, a preko njihove parcele bez ikakve nadoknade i dozvole sagrađen je dalekovod. Belići već skoro tri godine ne mogu da pristupe šumskom zemljištu čiji su vlasnici, zbog čega su prinuđeni da kupuju ogrevno drvo. Jedna od tih parcela je u toj meri oštećena da na njoj više nema ni stabala.

– Postupak za eksproprijaciju je protiv naše volje, pokrenut, ali rešenje o eksproprijaciji nije donešeno i zemljište je u našem vlasništvu. Nas o radovima niko nije obavestio – zaključio je Boban Belić

Sergej Belić pre dvadesetak dana izašao je iz bolnice, i prizor koji je u subotu ujutru zatekao na svom imanju bio je za njega težak udarac.

– Niti me je neko obavestio da će da ulazi u moje zemljište, niti ništa. Samo smo videli da je puno ljudi tu. Zvali smo policiju. Tamo gde mi je šuma, hektar i po, zatvorili su mi put i ja već dve i po godine kupujem drva, a oni ništa ne preduzimaju da se dogovaramo. Kao da nisam vlasnik – kaže Sergej Belić

Sergej Belić najavio je podnošenje krivične prijave protiv kompanije “Zi Đin” i odgovornih lica. Njegovo domaćinstvo trpi već duže vreme štetu, zbog toga što ne može da pristupa svojim parcelama. Jesenas nisu mogli da izoru zemlju i pripreme je za setvu. Stado ovaca bio je prinuđen da proda, jer se kupovina sena nije isplatila.

– Prodao sam stado od šezdeset ovaca, jer mi se kupovina bala po ceni od 250 dinara po bali nije isplatila. Zatvorili su mi njive, i nisam mogao da ih hranim – zaključio je Sergej Belić

Na poziv Belića danas odazvali su se brojni prijatelji, a među njima i Dragan Marković koji, po rečima Bobana Belića, ne samo njemu, već svim meštanima koji se bore sa samovoljom izvođača radova, pruža izuzetnu podršku.

– Danas sam došao na poziv gospodina Bobana Belića i njegovog oca. Nisam prvi put u ovom delu Slatine, mogu da posvedočim da je ovo klasičan vid uzurpacije, klasičan vid bezakonja, koje sprovodi vlada Aleksandra Vučića i lokalne vlasti u Boru – kazao je Dragan Marković

Marković je istakao da ovo nije ni jedni, ali ni usamljeni slučaj i da se ovo već duže vreme ponavlja, te da izvođači izvode radove u skladu sa dozvolama koje niko nije video.

– Ja sam tu godinama sa ovim ljudima, pokušavam da im pomognem kako znam i umem – doda je Marković

Belići su samo jedni od brojnih meštana ovog kraja koji se suočavaju svakodnevno sa samovoljom naručilaca radova koji ne biraju sredstva ne bi li ostvarili svoje ciljeve.

(Tpknews,com/Glas Zaječara)

PROČITAJ I

2 Komentari

  1. Kada će narod da shvati da je to sada kineska a ne njihova zemlja. Šta mislite odakle Vučiću pare da kupuje narod. Krediti se nemaju odakle vraćati a Kinezi postaju vlasnici dobrog dela srpske teritorije. Zato se tako i ponašaju kao svoj na svome. A narod neka i dalje gleda u njihovog idola. Šta ste glasali to ste i dobili.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker