PATRIOTSKA PLJAČKA PONOVO: Janoševićevo životno i penzijsko osiguranje ili prevara građana opštine Kučeva?

Jedan od uslova za ulaz Srbije u Evropskoj uniji je da 20% ljudi ima životno osiguranje ili privatne penzije. To naravno samo po sebi nije loše kada bi se posao pošteno i transparentno radio. Klijenti bi štedeli, bili bi osigurni, država skupljala novac za nove investicije koje bi donosile dobit na dugi rok, a u osiguravajućim kućama bi se zaposlio veliki broj ljudi.

Janoševićev na seminaru/Foto: Facebook

Novica Janošević, poverenik Opštinskog odbora Srpske napredne stranke, predsednik Nacionalnog saveta Vlaha, rukovodilac u JKP Kučevo, član raznih opštinskih komisija i jedan od bivših vlasnika fiktivnog ugovora o delu u Centru za kulturu „Branko Kecman“ u Kučevu počeo je da radi za jednu osiguravajuću kuću i smislio novi način kako bi legalno oteo novac od građana opštine Kučeva i time poveća svoj budžet.

Janošević, je u Kučevu iznajmio kancelariju od najmanje 50m² koja je oblepljena plakatima na kojima piše “Kancelarija za dijasporu” i već nekoliko meseci u njoj poziva radnike JKP Kučevo, i drugih institucija čiji je osnivač opština.

Naime, kako je za TPKNEWS ispričao insajder Mile Sova koji je uspeo da se provuče pored mnogobrojnih koji su pozvani, i prisustvuje na jednom od Janoševićevih seminara.

– Janošević pokušava da skoro nestvarnim pričama ubedi ionako siromašne građane kako bi potpisali ugovore o dobrovoljnom životnom i penzijskom osiguranju za koje nisu sigutni da će moći do kraja isplatiti. Mada, svima je jasno da oni kojima zavisi radno mesto od Janoševića će potpisati ugovore o „dobrovoljnom“ životnom i penzijskom osiguranju jer svako odbijanje znači i mogući gubitak radnog mesta u opštini ili institucijama opštine – smatra Mile Sova, i dodaje da Janošević ima pravo da radi za osiguravajuće kuće ali nema prava da to radi za vreme radnog vremena u instituciji čiji su osnivači svi građani opštine Kučevo, jer mu ti isti građani svakog meseca već obezbeđuju pozamašnu mesečenu nadoknadu.

Takođe, postoji i sumnja u postojanje trgovine uticajem što je kažnjivo po zakonu.

– Janošević je po mesnim zajednicama angažovao i svoje pomoćnike, iste one koji su skupljali kapilarne glasove za Srpsku naprednu stranku koji bez ovlašćenja spopadaju građane, nudeći im osiguranje u čije detalje nisu ni oni sami upućeni – , kaže Mile Sova.

Po saznanjima insajdera Mileta Sove, više potpisnika ugovora o osiguranju će protiv Novice Janoševića, najverovatnije, podneti krivične prijave, čeka se samo kritičan broj oštećenih koji je spreman da ih podnese.

(Tpknews.com/S.A.)

PROČITAJ I

30 Komentari

 1. Код њега не би ни кокошке осигурала!!!!!
  Лепо се досетио, прави лисац!!!

 2. Šta sve neće da smisli Janošević da bi došao do para. Navikao je na velike pare u politici i ne bira sredstva kako bi došao do njih

 3. Тешко нама кад је овај чобанин стигао да држи неке семинаре. Изишао је свет на крај

 4. Bre ovaj Branko Kecman je preoteo ime doma kulture od njegovog brata Dragana ili vi slutite na nesto? Znam da njih dvoje nisu govorili za zivota

  1. Gledam neku Novicinu objavu na Facebooku gde je okružen kučićima i mačićima a njegov komentar je da životinje znaju ko je dobar čovek. Koliko je Novca dobar zna cela okolina. Samo gleda kako će da prevari nekoga i da mu napakosti.

 5. Tačno tako, bila sam na tom seminaru i ništa pametno nisam čula. Ako hoću osiguranje otići ću u njihovoj filijali a ne kod Novice da mu dižem rejting

 6. tu mu obilato pomaze i supruga koja je već nekoliko ugovoraca koje je zaposlila u školi ,,osigurala,,imali kraja licemerju ovog naprednog para

 7. Znaci Novica razradio novi biznis.Rekao mu kum Aca karatista da vise nece da mu kupi ni jedan litar one Rumunske rakije koju svercuje i preprodaje.A njegova muma paduri toliko je bila besna na Novicu jer je poceo da jede lubenice iz baste sa sve kosticama kao neki vepar.😂😂

 8. Novica Janosevic je vrlo dobro sagledao svoju funkciju i vesto je koristi na veoma prljav nacin da bi dosao do novih klijenata. Mislim da drzavni organi treba da ispitaju sta to radi Janosevic

 9. Ljudi ne nasedajte,ovo je teška prevara,samim tim što ovo osiguranje radi Novica kovač i njegova gospođa sve je jasno. Da li vam treba veći dokaz?

 10. Ноле се враћа старој љубави, ветерини!
  Пошто га кучићи воле, шприцаће кокошке! 😂😂😂

 11. Novica je za 18 godina u politici sagradio dve kuće u Kučevu a verovatno kupio i stan u Beogradu. Mnogi bi mu pozavideli na bogatom voznom parku od četiri luksuznih automobila

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker