UPOZORENJE RHMZ: U Braničevskom okrugu narednih dana jak sneg, olujni vetar i smetovi!

U Srbiji će danas biti oblačno i osetno hladnije, ujutru i pre podne na severu, istoku i jugu, a od sredine dana i u ostalim krajevima mestimično sa susnežicom i snegom.

U toku večeri i noći sneg će početi da pada i u ostalim predelima Srbije i u Braničevskom okrugu.

Umeren do pojačan severozapadni vetar biće do kraja dana u skretanju na vetar istočnih pravaca, koji će u košavskom području i na jugu Banata biti i jak.

U utorak i sredu sneg se očekuje u celoj Srbije i u Braničevskom okrugu. Duvaće pojačan vetar istočnih pravaca, u košavskom području jak, a na jugu Banata i u donjem Podunavlju i sa olujnim udarima. Očekuju se snežni nanosi i smetovi.

Od ponedeljka do srede na području Srbije očekuje se da se formira snežni pokrivač visine od 10 do 30 cm, ponegde i preko 40 cm, a na području Braničevskog okruga od 15, pa i preko 20 cm snega. Sneg će biti veoma mokar, vlažan i težak, pa je moguće da ponegde dođe i do šteta, u vidu lomljenja grana i kidanja električne mreže.

Ogroman oprez biće neophodan i u saobraćaju, jer će putevi biti pod snegom i ledom, a usled vetra očekuju se snežni nanosi i smetovi. Na svim putevima biće obavezna upotreba zimske opreme, a u planinskim predelima i upotreba lanaca.

Otopljenje i porast temperature očekuje se od četvrtka, ali će biti kišovito, dok se sneg očekuje i dalje na istoku Srbije. I tada će duvati jaka i olujna košava, ali će više imati južniji pravac.

(Tpknews.com/Tanjug)

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close