ZLOUPOTREBIO JAVNE NABAVKE: Uhapšen bivši direktor termoelektrane Drmno

Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Požarevcu, policija je uhapsila Dragana Živića, nekadašnjeg direktora TE “Kostolac B”, koji je tu funkciju obavljao kao kadar Demokratske stranke.

Dragan Živić

Zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo zloupotreba javnih nabavki, stav 3. Zbog istog krivičnog dela, ali pod stavom dva, uhapšena je i Nataša Kovačec, nekadašnji finansijski rukovodilac u ovoj termoelektrani.

Živić se tereti da je izvršio krivično delo zloupotreba u javnim nabavkama, za javne nabavke za termoelektrane A i B u periodu 2011. godine koje su više od 150 miliona dinara, i koji se sumnjiči da je za taj iznos oštetio elektrane, a Kovačec da je po istom osnovu nanela štetu manju od 150 miliona dinara.

Njima je određeno zadržavanje od 48 sati, posle čega će, uz krivičnu prijavu, biti predati višem javnom tužiocu, koji će odlučiti o pokretanju istrage i eventualnom određivanja pritvora.

TPKNEWS/M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker