VUČIĆEV ULTIMATUM: Oni koji ne budu podržali premijera i Vladu lete iz vlasti?!

Svi koalicioni partneri koji i posle naknadnih konsultacija odbiju da glasaju za mandatarku Anu Brnabić, koju je pre nekoliko dana predložio predsednik Srbije i lider SNS-a Aleksandar Vučić, rizikuju da ne budu više deo vladajuće koalicije.

– Predsednik Srbije Aleksandar Vučić moraće da preseče i iz vladajuće koalicije izbaci sve one koji ne glasaju za Brnabićevu. Iako je mnogo puta trpeo sve uvrede i peckanja, koja su često dolazila od strane koalicionih partnera, ovo je situacija u kojoj nema gledanja kroz prste – navodi dobro obavešteni izvor i dodaje da je to i logično.

– Zaista nema smisla da neko bude deo Vlade, a neće da glasa za mandatara ili budžet. Ako se nekome ne sviđa budući predsednik Vlade, onda taj isti nema razloga ni da sedi u istoj – navodi izvor.

– Ovom odlukom će se stati na kraj svim spekulacijama i buri u javnosti koja se podigla nakon što je Vučić predložio da novi mandatar bude dosadašnja ministarka državne uprave i lokalne samouprave Ana Brnabić – zaključuje izvor.

Doduše, javnost je tokom prethodnih dana uzburkala vest da će budući premijer Srbije biti Brnabićeva. Ne iznoseći nijedan argument na račun njene izuzetno uspešne karijere, pojedini koalicioni partneri su joj zamerili seksualno opredeljenje.

Najglasniji od svih bio je lider JS-a Dragan Marković Palma. On je najpre na društvenim mrežama istakao da Brnabićeva nije njegov premijer, da bi kasnije svoj stav još jednom potvrdio.

– Kada je u pitanju ta populacija i ta tema, moj stav je poznat u celoj Evropi. Poslanici JS-a i ja nećemo glasati da Ana Brnabić bude naš premijer – rekao je Marković za medije i dodao da „svako dete u Srbiji zna njegov stav po tom pitanju”.

Podsećanja radi, lider JS-a je i nakon konsultacija kod predsednika Vučića rekao da „kandidat za predsednika Vlade mora da bude domaćin, da zna šta je porodica, da ima decu”.

Da Marković nije usamljen, to je potvrdio i lider BDZ-a Muamer Zukorlić, koji mu se pridružio.

– Jesam upozorio predsednika Vučića da nije dobro da se na mesto premijera imenuje osoba koja bi zbog svoje seksualne orijentacije iritirala duhovna i etička uverenja apsolutne većine građana – rekao je on i dodao da smatra da njegov stav nije diskriminatorski.

Vučić sa poslanicima

Funkcioner SNS-a Nebojša Stefanović izjavio je da će predsednik Aleksandar Vučić danas razgovarati sa poslaničkom grupom naprednjaka o podršci kandidatkinji za premijerku Ani Brnabić.

– Ako sve bude u redu, očekujem da ćemo sednicu Skupštine Srbije na kojoj će biti izabrana Vlada moći da imamo već nekog narednog vikenda – rekao je Stefanović za Televiziju „Pink“. On je kazao da će Vučić razgovarati sa poslanicima SNS-a da bi čuo šta oni misle, ali da neće promeniti svoj predlog da Ana Brnabić bude predsednica Vlade, jer je ta odluka u „najboljem interesu građana Srbije”.

TPKNEWS/Alo!

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker