ŽIVELA U VILI U AUSTRIJI I VOZILA PORŠE: Vračara iz Srbije ojadila naivne ljude za desetine hiljada evra!

Austrijska policija otkrila je na koji način je uhapšena Slađana J. (50), vračara iz Srbije, koja je mesecima varala naivne ljude i ojadila ih za desetine hiljada evra.

Slađana J./Foto: Državna Uprava kriminalističke policije Donje Austrije/Privatna arhiva

Slađana je, kako prenose austrijski mediji, bila aktivna kao “vidovita” širom ove zemlje, a svojim žrtvama je obaćavala isceljenje i oslobađanje od psovki, piše sajt “Heute”. Ona je ovakvom prilikom ukrala velike količine novca, kao i zlato i nakit u vrednosti od nekoliko desetina hiljada evra!

Policija je istragu protiv “vidovite Srpkinje”, započela u maju ove godine. Prema saznanjima, ona je svoje “žrtve” birala na javnim mestima, a uglavnom se obraćala ženama.

“Osećam da imate ozbiljnih problema. Žao mi te je”, bila je njena standardna rečenica kojom je vešto prilazila ženama, prenose austrijski mediji.

Kako navode, ona im je obećavala “oslobađanje od problema” i mnogi su pali na ovaj trik.

Tokom istrage ona je osumnjičena za najmanje dva slučaja obmane. Navodno je od jedne žrtve uzela nekoliko stotina evra, a drugoj žrtvi čak nekoliko hiljada evra, kao i zlatnike u vrednosti od oko 30.000 evra.

Nakon objavljivala vesti o njenom hapšenju, policiji su se javile i druge žrtve.

Tamošnje državno tužilaštvo naredilo je da se pretrese njena kuća gde je živela. Tamo je nađen veliki broj dragocenosti poput nakita, zlata, srebra i drugih kovanica, kao i velika suma švajcarskih franaka.

Bez obzira na to da li su bili u pitanju zdravstveni ili partnerski problemi, vračara je uveravala svoje žrtve da će svi problemi nestati uz njenu pomoć. Koristila je ružino ulje da se oslobodi prokletstva.

Pojedinačne “seanse”, kako pišu austrijski mediji, naplaćivala je po nekoliko stotina evra.

Jedna od njenih žrtava bila je i poznata bivša skijašica, koja je višestruko osuđivanoj varalici dala skupocenu kolekciju zlatnika u zamenu za njenu pomoć.

Iako se svojim žrtvama predstavljala kao skromna žena koja samo želi da im pomogne, istina je bila sasvim drugačija. Dok je Slađana pričala da ona sa osam članova porodice zapravo živi od socijalne pomoći, ona je spavala u vili u Gerasdorfu, pišu austrijski mediji.

Kako navode, njenom bahaćenju tu nije bio kraj. U garaži je imala parkirana skupa kola poput “poršea”, “mercedesa” i dva “audija”.

Policija sumnja da je ova vračara iz Srbije isti “posao” radila i u Švajcarskoj i Južnoj Nemačkoj.

Slađana se nalazi u pritvoru i na sudu će odgovarati zbog prevara koje je izvela.

(Tpknews.com/Agencije)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker