OSUĐENI SIRIJCI ZA UBISTVO SRBINA U AUSTRIJI: Dvojica Sirijaca davili mladića iz Srbije dok mu nisu slomili grkljan (FOTO)

Na početku suđenja za brutalno ubistvo 30-godišnjeg Srbina Aleksandra Akija Markovića (30) u Salcburgu koje se dogodilo u julu 2016, dvojica optuženih devetnaestogodišnjih Sirijaca delimično su priznali zločin.

Foto: salzburg.com

Prvooptuženi, kome je priznato pravo na azil priznao je da je Aleksandra “davio specijalnim zahvatom sve dok nije izdahnuo”. On, međutim, poriče da mu je bila namera da ga ubije i tvrdi da nije znao da pomenuti zahvat može da izazove njegovu smrt.

Kako se navodi u optužnici, prvooptuženi je devetog jula 2016. toliko dugo davio 30-godišnjeg Srbina u njegovom stanu u Salcburgu da mu je slomio grkljan, izazvavši njegovu smrt.

Njegov zemljak, optužen je samo za tešku krađu. Prema rečima njegovog branioca Georga Cehbauera, on priznaje da je planirao da opljačka Srbina.

Advokat je, međutim, istakao da je njegov klijent u trenutku napada bio pod jakim dejstvom alkohola. Budući da je popio celu flašu votke i nekoliko piva, imao je “najmanje tri promila” alkohola u krvi, te je, samim tim, bio u neuračunljiv.

Kako prenose austrijski mediji, prvooptuženi je osuđen na 15 godina, dok je drugooptuženi osuđen na 12 godina robije.

– Prvostepena presuda izrečena im je u sredu uveče. Sirijac (19), koji je osuđen na veću kaznu, tužilaštvo je teretilo za ubistvo i pljačku, a njegovog zemljaka i vršnjaka teretilo je za tešku krađu sa smrtnim ishodom. Prvooptuženom je izrečena maksimalna kazna za delo koje mu se stavljalo na teret – preneli su odluku suda austrijski mediji.

Stravični detalji zlostavljanja uznemirili austrijsku, ali i srpsku javnost

Foto: salzburg.com

Osumnjičeni za ubistvo su brutalno zlostavljali Srbina u nameri a ga ubiju. Ubijenog su vezali za ruke i noge, zadavili a zatim i ostavili ga u kadi.

Neverovatna je činjenica da su ubice u momentu hapšenja bili su u odeći žrtve, koju su ukrali iz stana.

– “Ionako je oprana” – hladno su odgovorile ubice, kada su ih policajci pitali zašto su obukli odeću ubijenog Markovića.

U istrazi austrijske policije utvrđeno je da su osumnjičeni, od kojih je jedan podneo i zahtev za azil, planirale zločin. Markovića su upoznali na železničkoj stanici, gde je naplaćivao toalet. Policija je navela da je Marković imao običaj da poznanike sa stanice odvede u svoj stan u Elizabetštrasu.

Ta poseta ubicama je dala ideju, da odu još jednom u stan, ubiju i opljačkaju Markovića. Na obližnjoj benzinskoj pumpi kupili su rukavice i lepljivu traku, što govori o planiranom zločinu.

Foto: salzburg.com

Kaišem su mu vezali noge, i tako vezanog su ga udarali i šutirali da bi im rekao pin kod svoje kartice. Na kraju, jedan ubica je Markovića davio do smrti, što je i priznao na saslušanju u policiji, rečeno je nemačkim medijima u policiji neposredno nakon zločina.

Da bi prikrili zločin i sprali tragove, telo ubijenog su stavili u kadu i sipali deterdžent, šampon, gel za tuširanje. Međutim, čep je propuštao vodu, pa je telo bilo u praznoj kadi, kada je policija, po pozivu oca ubijenog, došla u stan.

– “U stanu su izvršili premetačinu, sve stvari su povadili. U kesu za đubre stavili su odeću, obuću, brijač, fen za kosu i dva mobilna telefona ubijenog” – rekao je pukovnik Karl-Hajnc Praher.

TPKNEWS/salzburg.com

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker