Vojni sindikat Srbije iz Požarevca i SO KPZ Požarevac-Zabela dostojanstveno i viteški proslavili Bogojavljenje

Pobednik ovogodišnjeg tradicionalnog plivanja na Bogojavljenje koje je održano danas na jezeru Smaragd kod Morave, je vrhunski vojni sportista Milan Guberinić, i njemu je u trajno vlasništvo darovan osveštani krst.

Foto: Promo

Veliki broj vernika okupio se danas na obali jezera Smaragd kod Morave kako bi gledao tradicionalno plivanje za Časni krst u kojem je među 13 plivača Vojnog sindikata Srbije iz Požarevca i SO KPZ Požarevac-Zabela, najbrži bio vrhunski vojni sportista Milan Guberinić.

U organizaciji Vojnog sindikata Srbije iz Požarevca i SO KPZ Požarevac-Zabela, sa blagoslovom Igumana manastira “Nimnik”, oca Jeliseja, održano je tradicionalno plivanje na Bogojavljenje za Časni krst.

Foto: Promo

Kao i prethodnih godina, i ove godine tradicionalno plivanje na Bogojavljenje je održano na obali jezera Smaragd kod Morave nadomak Požarevca.

(Tpknews.com/Marija Joneker)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Eto, u Majdanpeku i Kučevu niko nije plivao za Časni krst…a da jeste, verovatno bi večeras svetleo jače od Vučjeg meseca.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker