PETROVČANIN ZBOG BAHATE VOŽNJE UHAPŠEN U ŠVAJCARSKOJ: Trkao se sa Šiptarom, pa oboje završili iza rešetaka!

Petrovčanin (19) i mladić (21) poreklom sa Kosova uhapšeni su u subotu uveče u Švajcarskoj dok su se trkali automobilima na putu A1.

Foto: EPA

Kantonalna policija ostala je u šoku kada je pored njihovih punktova proleteo automobil marke BMW brizonom od 235 kilometara na čas, a za njim i “audi” koji je tutnjao brzinom od 224 kilometara na čas i to na deonici gde ograničenje brzine kretanja iznosi 120 kilometara na sat. Motoristi kantonalne policija odmah su pojurili za mladićima.

Ispostavilo se da su se dvojica mladića trkali skupocenim automobilima koje su prethodno iznajmili u jednoj agenciji za rent a kar u Cirihu. Policija u Argau obojicu je uhapsila, a odmah je pokrenuta istraga. Kako je preneo švajcarski Blik, jedno od krivičnih dela koja im se stavljaju na teret moglo bi biti i divljačka, odnosno nasilnička vožnja.

Zbog sumnje da je dvojac učestvovao u trci, državno tužilaštvo u Badenu otvorilo je istragu i zaplenilo oba automobila 600 KS. Uz to, vozačima su oduzete dozvole.

(Tpknews.com/Blik)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker