I POSLE DVE GODINE: Umesto izgradnje CNG stanice u Rabrovu, uzorana njiva, spremna za prolećnu setvu

Dragi čitaoci, sećate se pompeznog potpisivanja ugovora u Svеčanoj sali Skupštinе Opštinе Kučеvo između dr Ivana Rajčića, predsednika Opštine Kučevo i Vesne Stanković, direktora preduzeća “Brista” d.o.o. o dodеli podsticajnih srеdstava, vrеdnih 6.920.000,00 ili oko 60.000,00 evra.

Foto: I.M.S./eKucevo

Ugovorom su rеgulisani mеđusobni odnosi ugovornih strana radi dodеlе podsticajnih srеdstava kompaniji “Brista” d.o.o. radi rеalizacijе invеsticionog projеkta za infrastrukturno oprеmanjе, urеđеnjе zеmljišta i otvaranjе novih radnih mеsta, a u skladu sa mеrom u okviru Programa lokalnog еkonomskog razvoja opštinе Kučеvo za 2021. godinu pod nazivom: “Privlačеnjе invеstitora”.

Na osnovu tog ugovora, preduzeću “Brista” d.o.o. je isplaćeno 6.920.000,00 dinara, sa obavezom izgradnje CNG stanice, parkinga, perionice i ostalih pratećih objekata na lokaciji kraj Rabrova kao i zapošljavanje 12 radnika na neodređeno vreme.

Iz znatiželje, nakon dve godine, da bi se uverili kako teku radovi na realizaciji projekta izgradnje CNG stanice Insajder Mile Sova obišao je lokaciju u mestu Rabrovo nedaleko od bivšeg “Rapida” na kojoj je bila predviđena izgradnja CNG stanice.

Na naše a i iznenađenje našeg Insajdera Mileta Sove, zatekao je smo uzoranu njivu, spremnu za prolećnu setvu, sa zaključkom da na ovoj lokaciji ni ove godine nije planirana nikakva druga investicija sem sejanja ovogodišnjih poljoprivrednih useva. Radovoi na izgradnji CNG stanice miruju ili bolje rečeno nisu ni počeli, pokušali smo da saznamo šta je proizvelo zastoj na projektu ali bezuspešno.

Lokacija CNG u Rabrovu/Foto: I.M.S.

Predsednik opštine Kučevo dr Ivan Rajčić je ovaj projekat najavio kao veoma značajan za opštinu Kučevo posebno što će uticati na smanjenje nezaposlenoti. Kao garanciju za završetak projekta opštini Kučevo od strane preduzeće “Brista” d.o.o. je dato srеdstvo obеzbеđеnja, potpisane blanko mеnicе.

Odеljеnjе za budžеt i finansijе Opštinskе upravе opštinе Kučеvo, moglo, bi na osnovu izdatih mеnica, da naplati srеdstva do visinе iznosa isplaćеnih srеdstava i propisanе zakonskе zatеznе kamatе, jedino je pitanje da li sme jer se sve više sumnja da su funkcioneri Srpske napredne stranke iz Kučeva, zajedno sa vlasnicom “Brista” d.o o. međusobno na ravne časti podelili novac za realizaciju projekta u Rabrovu?

Bilo bi pošteno da građani Kučeva od svog predsednika opštine dobiju odgovor gde je završio njihov novc uložen u ovaj projekat ali isto tako građanima treba da se kaže šta se faktički radi u lokalnoj samoupravi od njihovog novca. Bukvalno sve treba da bude javno?

Gospodo polupismeni-naprednjaci nije dovoljno postaviti budžet na veb-sajt opštine i link koji iz tehničkih razloga ne može da se otvori, potrebno je građanima objasniti šta znači budžet. Potrebno je da opština objasni građanima kako se troše sredstva, na koji način je realizovan budžet, koliko procenata onoga što su opštinske vlasti obećale je zaista realizovano?

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

41 Komentari

 1. Sve je kod kučevačko napredno – socijalističke vlasti pod velom tajni. Ponašaju se kao da su oni nama gazde a ne shvataju da smo mi narod njihove gazde.

 2. ja samo da pitam, onako za druga, sumnja li se možda da li su ovde neke sumnjive radnje u pitanju, nedajbože neki kriminal, zloupotreba i sličan neskriveni lopovluk…jer ako to nije tako…neko bi trebalo da vrati pare, a ne dide u ćorku

   1. Alo bre, ja sam verna žena. 8.marta sam se verila u Hotelu sa Gagijem. Prestani da mi se obraćaš više, inače ću da te prijavim. Dosta sam ti ja prala smtdljive gaće. Živeo si na moj račun kao parazit. Gagi mi je sredio da radim u školi a ti si sredio da dobijem otkaz. Lažovu i manipulatoru. Lažeš čim zineš. Lagao si da rukovodstvo nema Vučićevu podršku a on im je bio u goste, lagao si da je Janošević smenjen a on na Glavnom odboru, sad ga postavljaju u Patriotski pokret. Lagao si za Perišića, Mikića, Rajčića…..dokle više. Okani me se lažovu

    1. Možeš ti Novice Janoševiću da pišeš i pod Vučićevim imenom a ne samo pod imenom Siniša Brsan, Sandra ili neko drugi. Godinama se kriješ iza tuđih imena jer tvoje ime ni nemaš, u stvari tvoje ime se ne vidi od izmeta kojim je pokriveno svih ovih godina uništavanja svega vrednog u ovoj opštini. Očigledno je Siniša Brsan tvoja noćna mora, plašiš ga se jer jedino on i njegovi saradnici mogu da te vrate kod svinja odakle si došao. Janoševiću, ta navika i druženje sa svinjama te i danas drži, zadržao si njihovo ponašanje, manire, izgled i halapljivost. U svakom slučaju svinje su bolje i humanije od tebe. Da li misliš Janoševiću da te se neko plaši i da će ustuknuti pred tvojim bolesnim komentarima, kojima pokazuješ kolika si velika “svinja’ i da nemaš časti, obraza, morala ni sramote. Džabe sve ovo radiš, svi u ovoj opštini znaju da ti stojiš iza svih tekstova i komentara, blateći vlast, opziciju a ponekad i samog sebe kako bi pridavao sebi na važnosti jer te u medijima nema više. Novice Janoševiću, mogao si daleko da doguraš, međutim bezobrazluk, halapljivost, nepismenoća, zavist i ljubomora, su te toliko srozali da će te uskoro narod po Kučevu “cajperisati”. Bolje nisi ni zaslužio!!!

    2. Novice imam novu vezbu za koleginicu Dušicu,zove se preskakanje kozlića.Samo mora da čuva “ljubicu”jer prilikom preskoka može da skliznu ruke pa umesto preskoka da se zakucam izmedju nogara.Znam da je zahtevna vezba jer može da dodje do klizanja i udaranja odpozadi pa da pri tom i “ljubičica” moze da strada.

   2. Možeš ti Novice Janoševiću da pišeš i pod Vučićevim imenom a ne samo pod imenom Siniša Brsan, Sandra ili neko drugi. Godinama se kriješ iza tuđih imena jer tvoje ime ni nemaš, u stvari tvoje ime se ne vidi od izmeta kojim je pokriveno svih ovih godina uništavanja svega vrednog u ovoj opštini. Očigledno je Siniša Brsan tvoja noćna mora, plašiš ga se jer jedino on i njegovi saradnici mogu da te vrate kod svinja odakle si došao. Janoševiću, ta navika i druženje sa svinjama te i danas drži, zadržao si njihovo ponašanje, manire, izgled i halapljivost. U svakom slučaju svinje su bolje i humanije od tebe. Da li misliš Janoševiću da te se neko plaši i da će ustuknuti pred tvojim bolesnim komentarima, kojima pokazuješ kolika si velika “svinja’ i da nemaš časti, obraza, morala ni sramote. Džabe sve ovo radiš, svi u ovoj opštini znaju da ti stojiš iza svih tekstova i komentara, blateći vlast, opziciju a ponekad i samog sebe kako bi pridavao sebi na važnosti jer te u medijima nema više. Novice Janoševiću, mogao si daleko da doguraš, međutim bezobrazluk, halapljivost, nepismenoća, zavist i ljubomora, su te toliko srozali da će te uskoro narod po Kučevu “cajperisati”. Bolje nisi ni zaslužio!!!

  1. Možeš ti Novice Janoševiću da pišeš i pod Vučićevim imenom a ne samo pod imenom Siniša Brsan, Sandra ili neko drugi. Godinama se kriješ iza tuđih imena jer tvoje ime ni nemaš, u stvari tvoje ime se ne vidi od izmeta kojim je pokriveno svih ovih godina uništavanja svega vrednog u ovoj opštini. Očigledno je Siniša Brsan tvoja noćna mora, plašiš ga se jer jedino on i njegovi saradnici mogu da te vrate kod svinja odakle si došao. Janoševiću, ta navika i druženje sa svinjama te i danas drži, zadržao si njihovo ponašanje, manire, izgled i halapljivost. U svakom slučaju svinje su bolje i humanije od tebe. Da li misliš Janoševiću da te se neko plaši i da će ustuknuti pred tvojim bolesnim komentarima, kojima pokazuješ kolika si velika “svinja’ i da nemaš časti, obraza, morala ni sramote. Džabe sve ovo radiš, svi u ovoj opštini znaju da ti stojiš iza svih tekstova i komentara, blateći vlast, opziciju a ponekad i samog sebe kako bi pridavao sebi na važnosti jer te u medijima nema više. Novice Janoševiću, mogao si daleko da doguraš, međutim bezobrazluk, halapljivost, nepismenoća, zavist i ljubomora, su te toliko srozali da će te uskoro narod po Kučevu “cajperisati”. Bolje nisi ni zaslužio!!!

  1. Sandra, ne obraćaj pažnju, na ove komentare pod tvojim imenom. Sve te komenrare piše ovaj moj paćenik Novica Janošević koji je poludeo od kada su ga izbacili iz stranke i od kad su provalili da je svakog meseca od Ekucevo dobijao po 30.000. Ukinuli mu ugovor u domu kulture na 80.000, izbacili ga iz komisije za planove gde je primao 50.000. Sad se plaši da će da ga najure i iz komunalnog. Još mu to treba pa da ostavim budalu nek ide kod mame u selo jer i nije svinja za grad. Lepo mu kažem da ne pije bensandine i rakiju ali on ne sluša. Proklinjem dan kad sam ga srela

 3. Mislim da je najveći deo tog “kolača”od 60.000 evra dodeljenih Vesni guski dobio Aco Perišić zvani Milogorac.

  1. Možeš ti Novice Janoševiću da pišeš i pod Vučićevim imenom a ne samo pod imenom Siniša Brsan, Sandra ili neko drugi. Godinama se kriješ iza tuđih imena jer tvoje ime ni nemaš, u stvari tvoje ime se ne vidi od izmeta kojim je pokriveno svih ovih godina uništavanja svega vrednog u ovoj opštini. Očigledno je Siniša Brsan tvoja noćna mora, plašiš ga se jer jedino on i njegovi saradnici mogu da te vrate kod svinja odakle si došao. Janoševiću, ta navika i druženje sa svinjama te i danas drži, zadržao si njihovo ponašanje, manire, izgled i halapljivost. U svakom slučaju svinje su bolje i humanije od tebe. Da li misliš Janoševiću da te se neko plaši i da će ustuknuti pred tvojim bolesnim komentarima, kojima pokazuješ kolika si velika “svinja’ i da nemaš časti, obraza, morala ni sramote. Džabe sve ovo radiš, svi u ovoj opštini znaju da ti stojiš iza svih tekstova i komentara, blateći vlast, opziciju a ponekad i samog sebe kako bi pridavao sebi na važnosti jer te u medijima nema više. Novice Janoševiću, mogao si daleko da doguraš, međutim bezobrazluk, halapljivost, nepismenoća, zavist i ljubomora, su te toliko srozali da će te uskoro narod po Kučevu “cajperisati”. Bolje nisi ni zaslužio!!!

 4. Ovde je jedino pitanje koliki % od “subvencije” se odmah daje na ruke Partiji i Bratiji.
  Nije da se ne zna, onaj u hotelu i njegov konobar sa svitom šleperima iznose novce iz opštine

 5. Skidanje para iz budžeta koje se posle podele. Dok ima para u budžetu te firmice rade. Radnici rade kao robovi za siću dok su menadžeri sa spiska iz sns kadra. Jad i beda, kao i opština i vlast.

 6. To nisu nikakvi investitori. To su eksploatatori naše radne snage koje još i finansira opština Kučevo. Kod Jarca se radi skoro svaki dan, ne smeš da se nasloniš na sto jer odmah viču na tebe kao na stoku. Kamere non stop snimaju

     1. Možeš ti Novice Janoševiću da pišeš i pod Vučićevim imenom a ne samo pod imenima Siniša Brsan, Sandra, Lale, Saša Gsk, Zvonko Đoka Kleptonan, Slađan Džibra ili pod nekim drugim lažnim imenima. Godinama se kriješ iza tuđih imena jer tvoje ime ni nemaš, u stvari tvoje ime se ne vidi od izmeta kojim je pokriveno svih ovih godina uništavanja svega vrednog u ovoj opštini. Očigledno je Siniša Brsan tvoja noćna mora, plašiš ga se jer jedino on i njegovi saradnici mogu da te vrate na fabrička podešavanja kod svinja odakle si došao. Janoševiću, ta navika i druženje sa svinjama te i danas drži, zadržao si njihovo ponašanje, manire, izgled i halapljivost. U svakom slučaju svinje su bolje i humanije od tebe. Da li misliš Janoševiću da te se neko plaši i da će ustuknuti pred tvojim bolesnim komentarima, kojima pokazuješ kolika si velika “svinja’ i da nemaš časti, obraza, morala ni sramote. Džabe sve ovo radiš, svi u ovoj opštini znaju da ti stojiš iza svih tekstova i komentara, blateći vlast, opziciju a ponekad i samog sebe kako bi pridavao sebi na važnosti jer te u medijima nema više. Novice Janoševiću, mogao si daleko da doguraš, međutim bezobrazluk, halapljivost, nepismenoća, zavist i ljubomora, su te toliko srozali da će te uskoro narod po Kučevu “cajperisati”. Bolje nisi ni zaslužio!!!

 7. Možeš ti Novice Janoševiću da pišeš i pod Vučićevim imenom a ne samo pod imenom Siniša Brsan, Sandra ili neko drugi. Godinama se kriješ iza tuđih imena jer tvoje ime ni nemaš, u stvari tvoje ime se ne vidi od izmeta kojim je pokriveno svih ovih godina uništavanja svega vrednog u ovoj opštini. Očigledno je Siniša Brsan tvoja noćna mora, plašiš ga se jer jedino on i njegovi saradnici mogu da te vrate kod svinja odakle si došao. Janoševiću, ta navika i druženje sa svinjama te i danas drži, zadržao si njihovo ponašanje, manire, izgled i halapljivost. U svakom slučaju svinje su bolje i humanije od tebe. Da li misliš Janoševiću da te se neko plaši i da će ustuknuti pred tvojim bolesnim komentarima, kojima pokazuješ kolika si velika “svinja’ i da nemaš časti, obraza, morala ni sramote. Džabe sve ovo radiš, svi u ovoj opštini znaju da ti stojiš iza svih tekstova i komentara, blateći vlast, opziciju a ponekad i samog sebe kako bi pridavao sebi na važnosti jer te u medijima nema više. Novice Janoševiću, mogao si daleko da doguraš, međutim bezobrazluk, halapljivost, nepismenoća, zavist i ljubomora, su te toliko srozali da će te uskoro narod po Kučevu “cajperisati”. Bolje nisi ni zaslužio!!!

   1. Izvini Siniša, Dušica je moja buduća supruga, mnogo se volimo. Hteli smo da se uzmemo odavno ali je onaj skot od Novice bio na funkciji pa nismo smeli. Sad kad je moj drug Mikić šutnuo Novicu u komunalno i ukinuo mu sva primanja iz opštine ništa više neće da nas spreči da ozvaničimo našu ljubav. Ona je obećala da će da mi pomogne da završim srednju školu i za strukovnog menađera. Volim Dušicu crkni Novice!

  1. Baš si bre glup sa lažnim imenima, napiši svoje ime i pokaži da nisi kukavica. Ovako obesmišljavaš dobar tekst. Pokaži im da nisi BOT.

   1. Tako je predsedniče, odavno mu pričam da ona radi za neprijatelje i sve prenosi Gargamelu. Siniša pametan i neće da sluša sad je ispao kreten. Idemo dalje.

 8. Ja sam dobar sa Novicom jer mu odradjujem Dušicu. On ne može odavno ništa da joj uradi. Zbog toga ništa ne radim, šetam se po gradu ceo dan, plata ide u komunalno prava uživancija. Jedino imam obavezu da spavam sa Dušicom.

  1. E moj Siniša jadniče ne vredi ti da pišeš gluposti. Ne mešaj mi se u porodicu tužiću te. Ionako mi priča moja Sandra da si u dugovima do guše i da memaš šta da jedeš. Okani me se idiote.

  2. Za razliku od tebe, gov.o malo smrdljivo ja piše pod mojim imenom I kažem ti istinu u lice. Ti si manijak koji spopada i maltretira žene. Ti si lažov i bolesni manipulator. Načisto si propao kao pokojni Rajko Grga. Okani se mene i moje verenice.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker