ODUVALI OPOZICIJU: U Požarevcu lista “Aleksandar Vučić-Požarevac sutra” osvojila 64,31 odsto glasova

Prema podacima Gradske izborne komisije Požarevac na 100 odsto obrađenih biračkih mesta lista “Aleksandar Vučić – Požarevac sutra” osvojila je 64,31 odsto glasova ili 47 mandata. Za ovu listu glasalo je 20.506 građana.

Foto: Tanjug

U Požarevcu su građani mogli da glasaju na 73 biračka mesta, a ukupno je bilo upisanih birača 68.273, a od toga na izbore je izašlo 31.892 ili 46,71 odsto, a glasalo je 31.887 upisanih birača. Broj nevažećih listića – 906 ili 2,84 odsto, a broj važećih listića 30.981 ili 97,16 odsto. Broj listića koji nije ubačen u glasačke kutije – pet.

Pored liste “Aleksandar Vučić – Požarevac sutra”, mandate su osvojile i sledeće liste: Grupa građana Iskorak – dr Zvonko Blagojević – Milan Tadić – 6,29 odsto (4 mandata), Vlaška stranka – Ljiljana Ugrinović- 4,02 odsto (3 mandata), Mi glas naroda – Požarevac- 3,73% (2 mandata), Biram borbu – Požarevac NPS,DS,NS – 11,68 (8 mandata), Jedina NADA za Požarevac POKS – 3,48 (2 mandata) i Moj grad, Moje selo – Moji ljudi – 3,64 (2 mandata).

Na lokalnim izborima, građani su birali odbornike za Skupštinu Gradske opštine Kostolac.

Na teritoriji Gradske opštine Kostolac, prema podacima Ministarstva državne uprave i lokalne samouprave, pravo glasa imalo je 11.277 građana.

Prema preliminarnim rezulatima za odbornike skupštine gradske opštine Kostolac lista “Aleksandar Vučić – Kostolac sutra” osvijila je 58,47 odsto (14 mandata).

Grupa građana Kostolcu i našim selima pripada više – 8,92 odsto (2 mandata), Jedina NADA za Kostolac – Pokret obnove kraljevine Srbije (POKS) – 8,76 odsto (2 mandata), Grupa građana Iskorak – dr Zvonko Blagojević – Mita Gavrilov – 7,52 odsto (1 mandat), Biramo borbu- Kostolac-Narodni pokret Srbije- Narodna stranka – Novo lice Srbije – 6,84 odsto ili 1 mandat, Srbija centar – Srce – 5,85 (1 mandat).

Lista Aleksandar Vučić – Kostolac sutra, koalicije okupljene oko Srpske napredne stranke (SNS), pobedila je na lokalnim izborima u Gradskoj opštini Kostolac, prema podacima dostupnim na sajtu Republičke izborne komisije – SNS je osvojio 3.598 glasova, od ukupno izašlih 6.157 birača, navodi se na sajtu Grada Požarevca.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker