TRAGIKOMEDIJA: Dvanaestogodišnjak ukrao „Arivin“ autobus pa se vozio kroz pola grada!

Na sreću po ovog hirovitog dečaka, ali i po ostale pešake i učesnike u saobraćaju, sve se završilo bez incidenta.

Foto: B.J.

Nesvakidašnji incident se desio u nedelju, 15. oktobra oko 13 časova, kada je maloletnik u Beogradskoj ulici, pored Glavne autobuske stanice, nasilno otvorio zadnja vrata autobusa prevozničke kompanije “Ariva” iz Požarevca i ušao u njega. Potom je startovao motor i krenuo u avanturu koja se samo srećom završila bez težih posledica.

– Autobus je dovezao putnike iz Požarevca nakon čega je vozač parkirao vozilo i otišao da napravi pauzu. Trebalo je da krene natrag za Požarevac u 14.15 časova. Međutim, oko 13 časova maloletnik je ušao u autobus tako što je na silu otvorio zadnja vrata i seo za volan. Policiju je obavestio jedan komunalni policajac jer mu se učinilo da dete upravlja autobusom, kaže rukovodilac poslovne jedinice „Arive“ u Nišu Srđan Cekić.

Dečak je uspeo da preko Bulevara 12.februar, Trga Kralja Aleksandra i Obilićevog venca, dospe u sasvim drugi deo Niša, do Hilandarske ulice koja je oko šest kilometara udaljena od mesta na kojem je ukrao autobus.

– U saobraćaju radim 11 godina, ali ovako nešto nisam video u Nišu. Autobus je bio potpuno neoštećen, nije bio ni ogreban u vožnji. Neverovatno je kako je dvanaestogodišnji dečak uspeo da tako dugo upravlja autobusom i da ga ne ošteti. Oštećenje je uočeno samo na zadnjim vratima koja je nasilno otvorio da bi ušao u autobus, kaže Cekić.

Za sada je ostalo neobjašnjeno kako je dete uspelo da startuje autobus i vozi ga neoštećnog skoro šest kilometara gradskim ulicama pre nego što su ga zaustavili saobraćajni policijaci.

KRIVIČNO NEODGOVORAN

Kako saznajemo, policja je protiv maoletnika podnela kizveštaj nadležnom tužilaštvu. On neće moći da odgovara jer ima svega 12 godina i krivično je neodgovoran do svoje 14.godine života. Prema nezvaničnim saznanjima, reč je o detetu koje je smešteno u hraniteljsku porodicu. Gde je naučio da vozi autobus, nije poznato.

TPKNEWS/N.J.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker