SOLIDARNOST ONLINE: “Paunoviću, saopštite svima ko vas je predložio za Trojičku povelju?”

Povodom reakcija Inicijative „Za pravo na život“ i zbog obrazloženja grada Požarevca o dobitnicima nagrade i povelje grada Požarevca, Predrag Paunović, kompozitor i muzički urednik, a jedan od dobitnika nagrade, se danas obratio medijima.

Slobodan Vasić predsednik UO i Predrag Paunović, kompozitor i muzički urednik/Foto: Screenshot

Inicijativa ,,Za pravo na život“ je u saopštenju medijima ocenila da su u obrazloženju grada Požarevca o dobitnicima nagrada falsifikovane činjenice u delu koji se odnosi na organizaciju humanitarne manifestacije ,,Milion melodija za život“, jer je navedeno da je pored Paunovića u organizaciji iste učestvovao i grad.

Paunović navodi da je ideja o manifestaciji “Milion melodija za život” njegova i nastala je upravo u njegovom ateljeu.

– Ja sam povelju dobio na osnovu predloga građana Požarevca, ne samo za manifestaciju “Milion melodija za život”, već za dugogodišnji rad na polju obrazovanja, kulture i humanitarnog rada, a ova manifestacija je bila kruna svega toga – , naveo je Paunović.

Paunović ističe da je razočaran što se čitava manifestacija politizuje, a sav trud građana izvrgava jednoj lošoj konotaciji, a melodija prlja političkim akordima.

– Ovakvim postupcima nekih ljudi ukaljano je nešto najlepše što je građane Požarevca izdvojilo od ostalih gradova u najtežoj godini, u vreme pandemije. Kako će vam sutra ljudi verovati da radite to zbog dece. Meni je to na kraju najbitnije, deca su dobila 2 miliona dinara. Moja ideja je bila da se prvi put u istoriji uživo broji novac, na nepolitičkom i neutralnom mestu, gde je sve i počelo, a hteli su da broje na nekom drugom mestu. Da li bi neko drugi da je stao na čelu manifestacije mogao da bude toliko politički čist i da iznese i jednu i druga stranu. Mislim da ne. Ovde nema prostora ni za SNS, ni za DJB, ni za žute ni za plave i tako treba da ostane i da se ta melodija upamti po tome – , zaključio je Paunović.

On se na kraju zapitao kako će sada kada se ovako velika humanitarna akcija politizuje, građani verovati da se nešto ne radi zarad političkih poena.

Nakon konferencije Predraga Paunovića, oglasilo se saopštenjem Udruženje Solidarnost onlajn koje je potpisao predsednik Udruženja Slobodan Vasić, koje prenosimo u celosti.

– Solidarnost online je Udruženje građana koje se ne bavi politikom već humanitarnim radom i iza sebe ima 7. godina rada na pomoći ugroženim porodicama i sugrađanima. Povodom pomoći deci zbog kojih je pokrenuta inicijativa a pre same „Melodije“ uplatili smo 508.000,00 dinara, što se da lako proveriti na fondaciji Budi Human. Ukupno je kasnije prikupljeno za „Milion Melodija za život“ 1.946.000,00 od tog novca Upravni Odbor Solidarnosti Online od ličnih sredstava je donirao 150.000,00 dinara. Naše Udruženje platilo je izradu Bedževa 500 komada i kupovinu svog potrebnog materijala, ukupna vrednost 20.000,00 dinara. Solidarnost se nikom nije „priključila“ već je Predrag Paunović kontakirao našeg predsednika Slobodana Vasića i izneo ideju koju smo prihvatili i rešili da stanemo iza nje svim raspoloživim sredstvima kako materijalno tako i ljudski. Dakle mogli ste samo vi nama a nikako mi vama da se priključimo. Jer mi smo već taj posao radili par meseci pre same „Melodije“ kako preko peticije tako i prikupljanjem novca. Vaša ideja je bila da zbog toga što grad neće da se odrekne sredstava za rasvetu idemo na cifru od šest miliona naš savet vam je bio znate koji i hvala bogu usvojili ste ga.

Solidarnost Online tačno je kontaktirala je sve Predraga Paunovića „Maestro Atelje“, Sanju Berišić „Gala Art Atelje“ , Katarinu Vukašinović ULIS Milena Pavlović Barili, Mariju Perić Inicijativa Pravo za Život, Anu Berišić UG Sova i izloilo im ideju da konkurišemo ove godine kod grada za sredstva za NVO. Ta sredstva da smo konkurisali a nismo jer je gdin Paunović u nama video političku organizaciju a ne humanitarnu, nameravali da potrošimo na iznajmljivanje ozvučenja, putne troškove bendova i izvođača, prigodan ketering jer je logično ako neko želi da pomogne bar to osnovno mu pokrijemo i sve to pod uslovom da nam grad odobri sredstva. Nikakve i nijedne reči nije se pominjalo oglašavanje odnosno jeste ali u sledećeoj opciji da ćemo preko naših dobrih odnosa sa vlasnicima medija dobiti reklamu besplatno kao što smo je dobili besplatno i u 2020 godini od svih.

Novac koji smo prikupili u „Milion melodija“ nije mali skoro dva miliona ali je u odnosu na ono koliko miliona treba ovoj deci za lečenje minoran. Solidarnost nije odustala posle koncerata na trgu od te dece i u to možete se uveriti na uplatama ove požarevačke dece kod Fonadacije Budi Human.

Vidimo da je zločin i to što smo ponudili svoje prostorije za brojanje novca tačno je za svoje sastanke koristimo kancelariju DJB besplatno, preselićemo se istog trena kad nam neko ponudi slične uslove. Može i u SNS-u ne marimo. Upravni Odbor Solidarnosti čine ljudi izvan sveta politike ali ima i članova različitih stranaka i pokreta. Njima to ne smeta. Kao što ne smeta svim građanima koji učestvuju u našim akcijama svih ovih godina i doniraju ne mala sredstva. Za vašu informaciju kroz naše udruženje za ovih nepunih 7 godina podeljeno je blizu 10 miliona dinara.

To što je predsednik UO Solidarnost Online Slobodan Vasić član stranke DJB i gradski odbornik gle čuda nije zasmetalo Hrvatskom Društvu Novinara da mu dodeli plaketu za Humanost, nije zasmetalo ni žiriju Večernjih Novosti da mu uruči Srebrnu Povelju humanosti, iznenađenjima nikad kraja nije smetalo Udruženju Novinara Srbije da mu dodeli nagradu Đoko Vještica zasmetalo je „velikom humanisti“ Predragu Paunoviću.

Imamo zato par pitanja za gospodina Paunovića „laureta“:

  1. Ko vas je predložio za Trojičku povelju? Mi znamo jer ste vi to rekli našem predsedniku. Lepo bi bilo da to saopštite svima.
  2. Kako vam „politička obojenost“ Solidarnost Online nije zasmetala kada ste tražili logistiku i pomoć pri realizaciji.
  3. Kako vam je grad pomogao pri realizaciji ovog projekta što nijednog trenutka niste opovrgli u tolikim obraćanjima javnosti .
  4. Iako ste znali da niste sami u organizaciji na svim javnim nastupima slučajno ste zaboravljali sve ostale ljude i udruženja. Zašto? Zbog Trojice i nagrade?

Poštovani gospodine Paunoviću vi naše poštovanje više ne zaslužujete a o tome ko ste i kakvi ste vreme će vrlo brzo pokazati. Uz sve gore navedeno prvi smo čestitali dobijanje nagrade kao što znate. Jedino što je svima iz organizacije i inicijative Pravo na život zasmetalo je obrazloženje komisije Gradske Uprave a to je da ste “Milion Melodija za život” oragnizovali uz pomoć Grada. Ni danas na svojoj konferenciji za štampu niste reč o tome rekli a nije imao ni ko da vas pita – navedeno je u saopštenju.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker