KULTURNI EPICENTAR RABROVO 2021: Sve što nije pod kontrolom kučevačkih naprednjaka, mnogo bolje funkcioniše!

Tokom jula meseca u Rabrovu kod Kučeva održava se manifestacija „Kulturni epicentar“ uz besplatan ulaz za sve posetioce.

Foto: Privatna arhiva

Prateći kulturne i sportske događaje u Rabrovu, uviđamo da ovo selo nesumnjivo postaje kulturni i sportski epicentar događanja u opštini Kučevo, Mnogi će dodati i privredni centar. Uz osvajanje prvog mesta u Podunavsko-šumadijskoj zoni FK RSK Rabrovo i plasmana u Srpsku ligu Zapad, posebno su zapažena dešavanja na polju kulture gde se u Rabrovu održava manifestacija „Epicentar kulture“, zahvaljujući Bojanu Veljkoviću, direktoru manifestacije Draganu Despot Đorđeviću, selektoru programa, Svetlani Kuzmanović ali i drugima iz ovog sela.

Svakodnevno se u porodičnoj kući Veljkovića, smenjuju kulturni događaji kao na pokretnoj traci, na programu su razne izložbe, predavanja, filmske projekcija, poučne radionice za decu, promocije knjiga i koncerti. Zabeležena je velika posećenost na ovim događajima što jasno pokazuje da su kulturni radnici ovog sela izabrali prave teme koje odvajaju građane od svakodnevne sumorne scene i čine ih srećnim. Za dešavanja u Rabrovu je zainteresovana cela Srbija što se moglo pročitati u pisanim medijima ali i videti na televizijama sa nacionalnom frekfencijom.

Foto: Privatna arhiva

Rukovodstvo opštine Kučevo se i ovog puta pokazalo kao nesposobno da podrži ove ljude. Ako ne materijalno, barem moralno. Uvideli su svi da ono što nije pod direktnom kontrolom kontraverznih naprednjačkih uništitelja Kučeva Novice Janoševića i Aleksandra Perišića, mnogo bolje funkcioniše, ne samo u Rabrovu nego i u ostalim mestima opštine Kučevo. Ekipa ljudi u Rabrovu je pokazala da ne mora politika biti nosilac svih događaja u opštini, uostalom ovde je struka iznad politike. Kamo sreće da tako i ostane. Fudbalerima i navijačima FK RSK Rabrovo želimo dobre rezultate u predstojećem prvenstvu a kulturnim radnicima Rabrova još puno kulturnih događaja u uvom selu i hvala im za izložbu slika, promociju knjige „Za istinu i pravdu“ predavanja o Arheološkom nalazištu u Rabrovu, Radionici tradicionalnog pevanja, koncertu „Pod sjajem zvezda“ projekciji filma „Pusti me da srcu nađem lek“ i još mnogo toga što je bilo i biće u budućnosti.

Na predlog meštanke Mirjane Grbić, pokrenuta je incijativa otvaranja biblioteke u seoskom Domu kulture, postavljen je mozaik Svetitelju Jakovu Tumanskom u centru Rabrova i otvarana stalna postavka fotografija iz života slavne glumice Žanke Stokić. Dok je u Domu kulture „Dragan Kecman“ Kučevo, zajedno sa radnicima biblioteke zaposleno preko stotinu “sendvičara” od kojih mnogi mesecima ni ne dolaze na posao, skoro da i nema značajnih kulturnih događaja, nekoliko entuzijasta iz Rabrova rade bez honorara. Svi smo videli da su od Rabrova napravili „Kulturni epicentar“ u pravom smislu. Zašto se ovi ljudi nisu našli među direktorima javnih preduzeća u Kučevu je pitanje za predsednika opštine Kučevo dr Ivana Rajčića, članove Opštinskog veća i odbornike Skupštine opštine Kučevo?

Foto: Privatna arhiva

Građani opštine Kučevo se s pravom pitaju, da li stručnost i razmišljanje svojom glavom dovodi do eliminisanja određenih ljudi iz javnog života kako bi bilo više mesta za one manje sposobnije, poslušnike koji razmišljaju Janoševićevom i Perišićevom glavom? Ako je odgovor da, ne piše nam se dobro jer će sve ono što vredi u opštini Kučevo krenuti za svojim zemljacima koji su davno napustititili svoja ognjišta u potrazi za boljim životom i mestom gde će stručnost biti iznad svega a onda neka kumovi Janošević i Perišić, Rajčić, Mikić, Petrović, Kecman, Zabukovec i ostala politička svita, vladaju sami sebi.

(Dopisnik Tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

19 Komentari

 1. Rabrovci su baš aktivni. Tačno da opštinari nemaju pristup ovim događajima. Dom kulture i biblioteka zapošljavaju 118 ljudi

 2. Rabrovo po svim standardima i aktivnostima treba da postane opstina dok Kucevo sve vise i vise ponire i uskoro ce od opstine postati Mesna zajednica.Najveci krivci za posrtanje opstine su Perisic i Janosevic.

 3. Ovde očigledno da opštinari ne mogu ništa da se ograde pa ni ne podržavaju ovakve manifestacije ili Rabrovci ne mogu da gledaju ove kriminalce iz Kučeva i neće da ih zovu.

 4. Rabrovo je prvo u fudbalu a Zvižd je ispao iz lige. Rabrovu dva miliona iz budžeta za fudbal a Zviždu dvanaest miliona.

 5. Sve pohvale za Veljkovica, a Despot i Svetlana, pa zar oni nisu bili u vlasti u prošlom sazivu opatijske vlasti. Sad kad su ispali iz kola kao super su. Jednom SNS, uvek SNS 😜

 6. Svaka čast Rabrovcima. Kučevljani treba da se ugledaju na njih. Dosta nam je naprednjaka, hocemo normalan zivot bez njih u svakoj čorbi

 7. Slažem se sa vama da stručnost treba da bude ispred politike. Bravo za tekst i sve čestitke za redakciju tpk news koji su jedino svetlo nade u našem okrugu

 8. Bravo Rabrovčani, samo tako nastavite, uskoro ćete dobiti i sedište opštine jer ste je nekada imali. Gospodin Janošević nadam se da će napraviti opštinu u njegovu Kamenicu jer je sve ostalo uništio.

   1. Pre dve nedelje za miting u Nišu jedva su skupili ljude za jedan autobus i to pod pretnjom da će svako ko se ne ukrca u autobis dobiti momentalan otkaz,pojedinci bi hteli svakog meseca 35000 ali da se ne muče po ovoj vrućini,e pa ne može!

 9. Kod organizatora Kulturnog epicentra nema politike. Politika je ostavljena po strani. Bravo za Tpk News što je to primetio. ” Sve bolje funkcioniše kad nema kučevačkih naprednjaka”

 10. Ne čudite se rabrovu, odavno su progledali, jedini su promenili ime osnovne škole (Milutin Milanković), dok su tz. narodni heroji svuda drugde ostali, kučevo, turija i voluja, a najgore je u voluji sa janoševič novom suprugom večitim direktorom bez kapaciteta za to, a da u kučevo još crnje, napredni -bosansko-radikalni šljam zaseo,… đta reći, bedak

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker