SRBI ZA POGUBLJENJA: Sve više ljudi je za ponovno uvođenje smrtne kazne!

Zamenik zaštitnika građana Miloš Janković upozorio je na sve veći broj građana koji žele da se ponovo uvedu pogubljenja.

Zamenik zaštitnika građana Miloš Janković izjavio je juče da zabrinjava činjenica da se u Srbiji povećava broj građana koji smatraju da je smrtnu kaznu potrebno ponovno uvesti u naš pravni sistem.

“Prošle godine je za vraćanje smrtne kazne bilo nešto više od polovine ispitanika, a danas je za to preko dve trećine anketiranih”, upozorio je Janković, povodom 10. oktobra, Svetskog i evropskog dana borbe protiv smrtne kazne i Međunarodnog dana mentalnog zdravlja.

On je podsetio da je smrtna kazna u Srbiji poslednji put izvršena 14. februara 1992. godine, a konačno ukinuta 2002. godine, objavljeno je na sajtu Zaštitnika građana.

Janković, zamenik zaštitnika građana za prava lica lišena slobode, uveren je da smrtna kazna u Republici Srbiji nikada neće biti ponovo uvedena i da Srbija nikad više neće pogubiti nijedno ljudsko biće.

On je istakao da je Svetski i evropski dan borbe protiv smrtne kazne i Međunarodni dan mentalnog zdravlja, značajan datum u oblasti zaštite i unapređenja ljudskih prava, budući da podseća na važnost odbrane neprikosnovenosti ljudskog života i zaštite ljudskog dostojanstva.

“Na dan borbe protiv smrtne kazne, države, organizacije i ljudi širom sveta potvrđuju svoju opredeljenost za ukidanje smrtne kazne u zemljama u kojima ona još postoji i svoju odlučnost da ne dopuste njeno ponovno uvođenje tamo gde je ukinuta”, napominje se u saopštenju Jankovića.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker