STRAVIČNA SUDBINA: Milanu iz Ostrva su misteriozno stradali i prababa i pradeda u eksploziji

Milan Jakimovski (31) koji je nastradao u stravičnoj eksploziji u stanu u Jagodini kada je navodno nenamerno aktivirao bombu, prilikom čega je povređen njegov prijatelj Željko Stanojević (28), imao je burnu prošlost, a poznanici njegove porodice kažu da su mu i prababa i pradeda, takođe, nastradali od posledice eksplozije.

Milan Jakimovski/Foto: Facebook

Stravična eksplozija koja je uznemirila Jagodince dogodila se u ponedeljak uveče, kada je stradali Milan Jakimovski, dok je svom prijatelju pokazivao vojnu bombu, aktivirao eksploziv.

Prema do sada poznatim informacijama, istražitelji veruju da je Milan Jakimovski nenamerno izazvao eksploziju u kojoj je Željko Stanojević teško ranjen i on je, sa teškim povredama, zbrinut u bolnici u Kragujevcu.

Poznanici porodice stradalog Milana Jokimovskog kažu da ovo nije prva ovakva tragedija koja ih je zadesila.

– Nakon što se Milan svojevremeno posvađao sa svojim ocem, koji ga je izbacio iz kuće zbog jednog velikog incidenta koji je napravio, preselio se u kuću svoje prababe i pradede u mestu Ostrovo gde je nastavio svoj život, kada se oženio i dobio decu. Jedne noći, dok je bio u provodu, pod nerazjašnjenim okolnostima eksplodirala je plinska boca u kući, pradeda mu je nastradao, dok je prababa sa teškim povredama primljena u bolnicu gde je kasnije preminula. Njegova supruga i on nisu bili u kući tada. Jako mi je žao što nije imao porodicu kada mu je najviše trebala, ali sve je naslućivalo na tragediju – , kaže Milanov poznanik koji je želeo da ostane anoniman.

Takođe, izrazio je sumnju u zvaničnu verziju događaja koja ukazuje na to da je došlo do slučajne aktivacije bombe, posebno jer postoji priča da je u više navrata pokušao da naudi sebi, te da sa porodicom nije govorio zbog svog načina života.

– Imali su jako narušene porodične odnose. Sa porodicom nije imao nikakav kontakt. Još kao mali bio je dosta buntovan i tada se naslućivala problematična budućnost. Navodno je trpeo i nasilje od oca, dok ga je majka branila, kada bi napravio probleme. Nekoliko puta je i policija intervenisala zbog nasilja. Roditelji su mu se razveli i tada je krenulo sve nizbrdo. Navodno je imao problema sa alkoholom i drugim porocima, a poznato je i da je više puta pokušao sebi da oduzme život – , priča poznanik.

Poznanik ove porodice potvrđuje da se Milan, koji je inače iz Velikog Gradišta, nedavno doselio u Jagodinu i objašnjava da se njegovo preseljenje dogodilo kada je obnovio kontakt sa jednim članom porodice koji živi u tom gradu. Ipak, šta se tačno dogodilo kobne večeri u stanu, zbog čega je drugu pokazivao bombu i kako je došlo do aktivacije, trebalo bi da utvrdi istraga policije i tužilaštva.

Značajne informacije o samom događaju sigurno će moći da pruži Milanov povređeni prijatelj Željko Stanojević (28) nakon oporavka. On se trenutno nalazi u Kliničko bolničkom centru u Kragujevcu, u teškom stanju. Nakon eksplozije, kako su ispričale komšije, iako teško povređen, bio je svestan.

– Prošao sam sa sinom trenutak pred eksploziju. Na ulaznim vratima smo osetili prasak. Okrenuo sam se i video da su vrata izvaljena sa sve okvirom. Mladić je izašao, bio je krvav i natekao, rekao je samo: Ljudi, molim vas, zovite Hitnu pomoć! Ja sam odmah pozvao i sklonio se unutra. Posle je došla policija, Hitna i tužilaštvo – , ispričao je jedan komšija.

(Tpknews.com/Alo!)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker