DVOJE U BEKSTVU: U policijskoj akciji “Mardin” uhapšeni požarevački krijumčari migranata (VIDEO)

Pripadnici MUP-a, Uprave kriminalističke policije, Službe za borbu protiv organizovanog kriminala i Uprave granične policije u saradnji sa Tužilaštvom za organizovani kriminal uhapsili su, na području Požarevca, članove organizovane kriminalne grupe E. Š. (45), E. D. (52) i N . D. (48) zbog postojanja osnova sumnje da su izvršili krivično delo nedozvoljen prelaz državne granice i krijumčarenje ljudi.

Foto: MUP

Protiv jednog turskog i jednog srpskog državljanina koji se nalaze u bekstvu, biće podnete krivične prijave u redovnom postupku`za isto krivično delo.

Pripadnici ove organizovane kriminalne grupe se sumnjiče da su u periodu od sredine februara do novembra ove godine za više desetina turskih državljana omogućili da ilegalno pređu državnu granicu Srbije i Mađarske, a zatim daljim tranzitom ka zemljama Evropske unije, te je i sama akcija nosila naziv “Mardin” (po nazivu turskog grada).

To su činili tako što su najpre pribavljali overena pozivna garantna pisma pomoću kojih su dražavljani Turske ulazili u Srbiju, a potom, kako se sumnja im omogućavali smeštaj na teritoriji Požarevca, sve do trenutka dok su se stekli uslovi za prebacivanje preko državne granice Srbije i Mađarske.

Iz Požarevca su ih dovozili do blizine Horgoša, gde su ih preuzimala nepoznata lica koja su ih pešice ilegalno prebacivala u međuzonu u blizini sa Mađarskom, a potom i na teritoriju Mađarske, kako bi nastavili dalji put u zemlje Evropske unije.

Za ovo krijumčarenje dobijali su 2.400 evra po migrantu.

Policija je prilikom pretresa stanova i drugih prostorija koje osumnjičeni koriste pronašla i privremeno oduzela ukupno 118.000 dinara i 16.500 evra, mobilne telefone i putničko motorno vozilo, koje je, kako se sumnja, korišćeno za krijumčarenje ljudi.

Trojici osumnjičenih određeno je zadržavanje do 48 sati i oni će, uz krivičnu prijavu, biti privedeni nadležnom tužilaštvu.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker