SNS AKTIVNOSTI U KUČEVU: Počela kampanja – spašavaj šta se spasti može!

Parlamentarni i predsednički Izbori su raspisani, izborna kampanja ozvaničena a kučevački naprednjački aktivisti svesni svoje nepopularnosti ovih dana obilaze kuće i stanove i nagovaraju građane ove opštine da glasaju za njihove kandidate, a pre svega za njihovog predsedničkog kandidata Aleksandra Vučića.

Foto: Srpska Napredna Stranka Kučevo

Popularnost Srpske napredne stranke u Kučevu je, na istorijskom minimumu, što je poznato i kučevačkim naprednjacima i zbog toga je vlast protekle nedelje pozvala televiziju blisku Srpskoj naprednoj stranci TV Prvu koja je snimila emisiju “Srećna Srbija” ne bi li nekako poboljšali rejting naprednjaka u Kučevu i time pokušali spasiti šta se spasti može. Akteri u emisiji su bili predsednik opštine i njegovi saradnici koji su o situaciji u Kučevu govorili u superlativu. Slušajući njihove izjave, dobro smo se zapitali da li mi i oni živimo u istoj opštini i državi? Svakako da su u snimanju emisije učestvovali i građani opštine Kučevo koji nisu bliski vlasti, emisija bi sigurno ponela drugi naziv “Nesrećno Kučevo”.

Aleksandar Perišić koordinator Srpske napredne stranke za dijasporu i samozvani šef kučevačkih naprednjaka je naredio svojim poslušnicima da Vučić mora da dobije ni manje ni više nego sedam hiljade glasova. Parlamentarni izbori po rečima Perišića i nisu toliko bitni jer se Vučić nada u uspeh svojih satelitskih stranaka poput Radikalne stranke, i sličnih njima. Svaki glas za Vučića manje od sedam hiljada, Perišića sklanja sa političke scene a vrlo je moguće, stavlja i pod lupom zakona.

Izborna rizla (tucanik)/Foto: Privatna arhiva

Ovih dana u holu hotela Rudnik kako na pokretnoj fabričkoj traci smenjuju se funkcioneri opštine, odbornici Srpske napredne stranke, zaposleni u javnim institucijama opštine i predsednici mesnih zajednica kako bi primili zaduženja od njihovog šefa. Cilj je jedan, kako ubediti glasače da podrže Aleksandra Vučića kome su građani Kučeva verni već osamnaest godina a on im se zahvalio tako što je dozvolio da sumnjivi tajkuni, građani bi rekli “mafija” uz pomoć paravojnih formacija formiraju vlast i na delu sprovode neviđenu pljačku javne imovine koja je vlasništvo opštine i njenih građana.

Da su izborne aktivnosti u toku uveliko svedoči prisustvo na putu kamiona JKP “Kučevo” koji danonoćno prevoze izbornu rizlu (tucanik) za nasipanje puteva do najudaljenijih delova opštine ne bi li se “potkupio” koji glas više. Naši gastarbajteri koji su zaposleni u državama zapadne Evrope svedoče o asfaltiranim putevima, pešačkim stazama i puteljcima koji vode do svake kuće, a u opštini Kučevo i dalje sve podseća na vreme iz turskog doba kada su tucanik i kaldrma bili jedini spas od blata i kaljuge. To što će već prva prolećna kiša isprati rizlu i poslati je u susedna njive i nije tako važno. Važno je građanima pokazati kako vlast brine za narod a još važnije i vrlo moguće, naplatiti deset kamiona rizle a prevoziti dva što daje mogućnost da će se novac staviti u naprednjački džep. Uostalom ko će još kontrolisati koliko je kamiona rizle prevezeno, kad su svi prdsednici mesnih zajednica uigrani tandem i redom imenovani na te funkcije na predlog njihovog šefa Aleksandra Perišića. Po planu, aktivnosti na prevozu rizle će trajati do 2. aprila, nakon toga će se prekinuti na neodređeno vreme, verovatno do sledećih izbora.

Aktivsti naprednjaka često govore potencijalnim glasačima da trebaju da podrže Aleksandra Vučića zato što gradi puteve i otvara fabrike a u isto vreme građani opštine Kučevo imaju najgore puteve u Srbiji a fabrika ni na vidiku. Većina građana nema novca da putuje novoizgrađenim putevima i vidi nove fabrike, jedino mogu da ih vide na režimskim ružičastim televizijama sa nacionalnom frekfencijom koje prikazuju da u Srbiji teče med i mleko a u stvarnosti “Svet se lepo umrtvio od nekakva dobra, i miline, pa jedva diše” kao u pripovetki Petra Kočića “Jazavac pred sudom”. Realnost je u našim novčanicima, putevima kojim hodamo i preživljavanju od prvog do prvog u mesecu.

Putevi u opštini Kučevo/Foto: Privatna arhiva

Pobede li naprednjaci i na predstojećim izborima, JP “Srbijašume” će i dalje nemilice seći šume i odvoziti trupce i ogrev van ove opštine, bez namere da nešto ostave privrednim društvima u Kučevu a kamioni koji sve to prevoze će i dalje uništavati i tako već uništene puteve. Aleksandar Perišić će i dalje “vikati” sa terase hotela u telefon i hvaliti se svojim pajtosima “Brate, brate celo Kučevo je moje” a Vučić i njegovi naprednjaci će nastaviti da nas ubeđuju kako nam je dobro i da živimo u “Zlatnom dobu” sve po principu narodne izreke u kojoj oni jedu meso a narod kupus da bi na kraju svi u proseku jeli sarmu.

22 Komentari

 1. Iskrena da budem oni i mi i ne živimo u istoj opštini jer za razliku od nas koji jedva preživljavamo oni imaju ogromne plate i velike privilegije.

 2. Коначно да се разјасни да је Ацо Перишић звани Аца Каратиста шеф кучевачких напредњака а до јуче је био социјалиста. Неки га се сећају и као демократу.

 3. Jel se to Aca Karatista, Jokic, Vucic i Belivuk dogovorili na rodjendanskoj proslavi u restoranu Grafičar kako da preuzmu vlast u Kucevu?

 4. Perfektan tekst, sve je tacno, sve je staromodno, narodu rizliu a njima milioni u džepovima. Koji ih više šiša, nek se zasite kad konji otave.

 5. Pre neki dan dosao u selo Ljuba homona pa me zove sa kapije!Komsija,jel znas za koga ces da glasas?Znam komso,isto kao sto si mi rekao prosli put,za DS.Ne komso moj,rece Ljuba,nisam vise u DS,sad sam u SNS pa za njih komso da glasas.Vazi komso,a u sebi mislim,glasacu za SNS kad pr*ne kukavica😂

 6. Ova rizla je postala popularna pred izbore devedesetih i još se praktikuje, neme mogu da verujem da ljudi po stoti put nasednu na istu foru.

 7. Tačni tako,državni vrh je poslao tv prva u Kučevo ne bi li podiglu rejting Vučiću,jer jako dobro znaju da on posle svega šta je uradio nema nikakvu podršku.

 8. Zna Perišić da ako Vučić ne dobije 7000 glasova u Kučevu da je on završio svoje bahaćenje zato i vrši ogroman pritisak na ljude.

 9. Ha ha ha, Periša se zaneo. Nije završio ni osnovnu školu a hoće da upravlja opštinom. Čovek nije ni za čobanina

 10. Plejada nepismenih, bezobraznih i prepotetnih naprednjaka koji su sebi našli mesto u politici. Svojom bahatošću su najurili sve što je vredno u ovoj opštini. Ljudi sumnjive prošlosti, ponavljači i uličari odlučuju o našoj sudbini. Strašno da strašnije ne moze

 11. Aca Karatista od kradljivca banana po lokalnim trgovinama do toga da danas postade veliki biznismen i političar. Ej zemlji Srbijo, umesto da takav ode u zatvor on postade ugledni građanin

 12. Aca Karatista zamislja da je celo Kucevo njegovo? Meni se cini da ce uskoro ostati i bez hotela ako ne plati dug banci. A tek utaja poreza je posebna prica.

 13. 3 april je ovoj gamadiji kraj. Svak će odgovarati za ono što je počinio. Sve će se iz korena promeniti, pošteni i časni građani koji su u ogromnoj većini dočekaće SLOBODU,a ostali koji su se ogrešili o zakonu zna se gde im je mjesto.

 14. Koje su ovo jadničke face što se okupljaju u tim paradnim plavim uniformama, čime smo zaslužili ovo zlo, ne mogu da se pomirim sa ovakvom kvazi državom. žalosno. nešto sliče brkaliji gruzijcu a možda i kratkobrkom austrijancu.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker