ZAJEDNIČKO SAOPŠTENJE DELA POŽAREVAČKE OPOZICIJE: Nećemo odustati od borbe za fer i poštene izborne uslove

Gradski odbori Stranke slobode i pravde, Demokratske stranke i Narodne stranke iz Požarevca navode da su se zajedno obratili nadležnim organima radi dostavljanja podataka o upisu građana u birački spisak, navode u zajedničkom saopštenju koje prenosimo u celosti.

Logo

– O izbornoj krađi i nezakonitim metodama SNS-a koje koriste zarad opstanka na vlasti danas govori čitav svet, te se izborni rezultati SNS-a ne mogu smatrati niti regularnim, niti legitimnim. Svima je danas poznato da SNS glasove obezbeđuje medijskim mrakom, primoravanjem zaposlenih na određeno vreme da glasaju za njih i da donose kapilarne glasove, ucenjivanjem ljudi obećanjem posla pred izbore, grupnim glasanjem i kupovinom glasova, te dovođenjem ljudi iz drugih država, ili promenom prebivališta ljudi kako bi glasali za SNS na određenom biračkom mestu.

Kako se približavaju redovni lokalni izbori u Požarevcu i Kostolcu, te s obzirom na sada već poznati izborni inženjering SNS-a i s tim u vezi očekivanu migraciju birača iz svih ostalih opština Braničevskog okruga, požarevački odbori Stranke slobode i pravde, Demokratske stranke i Narodne stranke iskoristiće u narednom periodu sva demokratska sredstva i preduzeće svaki vid institucionalne borbe, a sve u cilju sprečavanja prekrajanja izborne volje naših sugrađana.

U okviru zahteva za slobodan pristup informacijama od javnog značaja, navedeni odbori su se zajedno obratili nadležnim organima radi dostavljanja sledećih podataka:

Koliko je lica prijavilo prebivalište u Gradu Požarevcu u periodu 01.01.2023. do 17.12.2023. godine, a koliko u periodu od 17.12.2023. godine do danas i po kom osnovu. Iz kojih gradova su ta lica odjavljena i u kom broju, broj prijava gde nije upisano prethodno prebivalište, te koliko je prijava prebivališta podneto po radnim danima za navedene periode. Koliko je lica odjavilo prebivalište u navedenom periodu u ostalim opštinama Braničevskog okruga i po kom osnovu, te koliko je odjava prebivališta bilo po radnim danima. Koliko je lica upisano i koliko obrisano sa biračkog spiska u Požarevcu i Kostolcu u navedenom periodu i po kom osnovu.

Požarevački odbori Stranke slobode i pravde, Demokratske stranke i Narodne stranke neće odustati od borbe za poštovanje zakona, fer i poštene izborne uslove, te odbranu regularnosti izbora i izborne volje naših sugrađana – zaključuju u svom zajedničkom saopštenju Gradski odbori Stranke slobode i pravde, Demokratske stranke i Narodne stranke iz Požarevca.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker