“PUSTITE IH SVE, UHAPSITE VUČIĆA”: Protestna šetnja od RIK-a do Palate pravde (VIDEO)

Protest građana i opozicije, deveti po redu, održava se i ovog utorka. Počeo je ispred zgrade Republičke izborne komisije, gde je još jednom poručeno da krađa izbora neće proći, a potom se krenulo u šetnju do Palate pravde, sa jasnim zahtevom da se uhapšeni studenti puste na slobodu.

Screenshot

Građani i predstavnici opozicije su neumorni, prethodnih dana su protestima pokazali vlasti da neće odustati od borbe za pravdu, pa iz dana u dan poručuju da “ne daju pobedu”.

Okupili su se stoga i ovog utorka od 18 sati ispred zgrade RIK-a, u Ulici kralja Milana, gde je saobraćaj blokiran.

Iz zgrade Republičke izborne komisije izjavu je za televiziju N1 dala Marinika Tepić, koja deveti dan štrajkuje glađu, a na pitanje kako se oseća – rekla je da se kao majka oseća loše zbog hapšenja mladih ljudi. Zato je i pozvala na istrajnost kako bi mladi ljudi bili pušteni na slobodu.

– Pozivam ljude da se izborimo da se oni što pre oslobode i da im se ukine pritvor. Znamo kako su pušteni drugi ljudi bliski režimu, poput Radoičića, koji je odgovoran za stradanje ljudi, kao i kuma Aleksandra Vučića, koji je izazvao saobraćajku po dejstvom narkotika i alkohola… A ova deca su iza rešetaka – rekla je Marinika Tepić.

Zato je Tepić apelovala na građane.

– Molba je da ostanemo istrajni, jer taj vid političkog hapšenja će se samo pojačavati ako se ne izborimo protiv krađe slobode i države – apeluje Tepić.

Ispred zgrade RIK su se obratili opozicioni političari i narodni poslanici. Predsednik sindikata “Sloga” Željko Veselinović rekao je da je zabrinut za zdravstveno stanje svih koji štrajkuju glađu, posebno za Mariniku Tepić za koju je rekao da više nije u mogućnosti da ustaje bez nečije pomoći.

– Želim da apelujem na državne organe i predsednika države da puste ove mlade ljude i sve koje su pritvorili protivzakonito. Ono što se desilo pre neko veče nije napad na ustavni poredak. Želeo bih da se zahvalim svima koji nam ovih dana daju podršku. Apelujem i na međunarodne organizacije i sindikalne organizacije kako bi vršili pritisak na svoje zemlje da se nešto promeni – rekao je Veselinović u obraćanju okupljenima ispred sedišta RIK-a.

Vladimir Obradović, kandidat za gradonačelnika “Srbije protiv nasilja”, rekao je da se neće odustati od odbrane izborne volje, ali je i naveo da se uhapšeni mladi građani moraju pustiti na slobodu.

– Zato ćemo večeras ići do Palate pravde. Uhapšeni mladi ljudi moraju da budu pušteni – rekao je Obradović.

Srđan Milivojević, narodni poslanik, istakao je da je ova borba zapravo borba za slobodu.

– Ovo nije borba za vlast, ovo je borba za slobodu i u toj borbi moramo svi da učestvujemo – poručio je Milivojević.

Posle obraćanja Milivojevića krenulo se u protestnu šetnju do Palate pravde.

Kolona je nešto pre 19 časova stigla ispred zgrade Vlade Srbije, gde su se momentalno začuli zvižduci. Ispred Palate pravde građani su stigli desetak minuta posle 19 časova i tada su još jednom poručili da traže puštanje na slobodu uhapšenih.

– Pustite ih sve! – odzvanjalo je od povika okupljenih građana i predstavnika opozicije. A potom su građani skandirali ono što se moglo čuti i u ponedeljak, u 29. novembra.

Uhapsite Vučića – uzvikivali su okupljeni građani.

(Tpknews.com/Mediji)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker