IPAK SE PREDOMISLIO: Vanredni parlamentarni izbori 24. decembra!

Predsednik Srbije i šef naprednjaka Aleksandar Vučić rešio da već sledeće nedelje sazove sednicu Predsedništva i Glavnog odbora stranke i predloži poslednju nedelju decembra za izbore.

Vanredni parlamentarni izbori najverovatnije će biti zakazani za 24. decembar, zajedno sa izborima za Beograd, saznaju Beogradski mediji. Iako se spekulisalo da će vladajuća Srpska napredna stranka za ovaj scenario sačekati mart sledeće godine, to jest redovan termin gradskih izbora, izvor blizak naprednjacima otkriva da je predsednik Srbije i šef naprednjaka Aleksandar Vučić rešio da već sledeće nedelje sazove sednicu Predsedništva i Glavnog odbora stranke i predloži poslednju nedelju u ovoj godini za datum izlaska na birališta.

– Predsednik se konsultovao s najbližim saradnicima i sledeće nedelje će okupiti sve njih i najvišim organima stranke uputiti vrlo konkretan predlog – da se ide na izbore 24. decembra, i to na dva fronta. Zajedno sa izborima za Skupštinu Grada Beograda glasaće se vanredno i za Skupštinu Srbije – kaže izvor.

Vučić je poslednjih dana često poručivao opoziciji da joj on ne bi preporučio izbore, ali da od njih svakako neće bežati. Takođe, prema najnovijem istraživanju javnog mnjenja Ipsos stratedžik marketinga, ukoliko bi se sada održali izbori, vladajući SNS dobio bi 55 odsto glasova.

TPKNEWS/Agencije

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker