SRPKINJA (21) UBIJENA U ŠVAJCARSKOJ: Pronađen leš mlade Izabele Todorović iz Negotina u šumi umotan u tepih (VIDEO)

Izabela Todorović (21) rodom iz Negotina nestala je pre tri meseca u Cirihu. DNK analize su potvrdile njen identitet.

Izabela Todorović (21) rodom iz Negotina nestala je pre tri meseca u Cirihu. Prošlog četvrtka je njeno telo pronađeno umotano u tepihu u šumi kod Zezikona u švajcarskom kantonu Turgau.

Foto: Izabela Todorović Facebook/ Screenshot

Izabeli Todorović (21) koja je rodom iz Negotina, a živela je u kantonu Turgau u Švajcarskoj u novembru se izgubio svaki trag. Nakon skoro dva meseca potrage policija je iznela nove informacije – Izabela je mrtva, a njeno telo pronađeno je u šumi Zezikon, umotano u tepih.

Izabela se vodila kao nestala od novembra prošle godine, a poslednji put viđena je u Cirihu. Porodica ove 21-godišnjakinje u međuvremenu je, 12. novembra, i odustala od izvešaja o nestalim osobama.

Najpre se nije sumnjalo na nasilje, već se slutilo da je Izabela otišla od kuće, na šta ima pravo kao punoletna osoba. Ipak, ona je uneta u policijski sistem za potragu i za njom se tragalo širom Švajcarske.

Kako prenose švajcarski mediji, prošlog četvrtka snage iz kantonalne policije u Turgau pronašli su žensko telo umotano u tepih blizu šumske staze. Telo je prebačeno na Institut za sudsku medicinu na ispitivanje.

DNK analize juče su potvrdile njen identitet. Za istragu ovog zločina formiran je specijalni tim u Turgiju, a policija zasada ne zna kako, kada i gde je ubijena ova mlada žena. Pretpostavlja se da je njeno telo preneto u vozilu u šumu pre mesec dana.

IZABELINA MAJKA

Sve do vesti o pronalaženju ženskog tela u šumi, porodica Todorović se nadala da je Izabela ipak živa. Manfred Hunziker (78), vlasnik šume, pronašao je leš devojke poreklom iz Srbije. Telo je bilo umotano u zeleni tepih.

“Nisu nam ništa rekli, njeno telo je i dalje na autopsiji, ne znamo uzrok smrti. Šta je ona učinila da su je ovako mučili?”, zapitala se.

Violeta je napomenula da se poslednji put čula sa ćerkom 2. novembra pre nego što je otišla na posao.

“Rekla mi je da treba uveče da radi i da će se posle naći sa kolegama. Rekla mi je da će doći vozom sutradan i to je bio poslednji SMS koji sam dobila od nje. Tek posle tri nedelje se umešala kriminalistička policija i mislim da je tad već bilo kasno.

Od samog početka sam znala da ona nije dobrovoljno otišla od kuće. Ona ne može da bude dugo van kuće, a da me ne kontaktira, a i volela je svoje pse više od ičega. Znala bi da sam veoma zabrinuta”, kaže Violeta Todorović.

Foto: Violeta Todorović / blick.ch

Istakla je da ne želi da spekuliše šta se dogodilo, dok se ne pojave zvanične analize i konkretni dokazi.

Na pitanje da li bi želela nešto da poruči počiniocu rekla je: “Nadam se ovako nešto neće više nikome učiniti. Takvi ljudi zaslužuju da budu iza rešetaka. Roditelji nikada ne treba da prođu kroz ovako nešto”.

Izabelina majka se uzda u policiju i nada se da će se ovaj slučaj privesti kraju.

“Izabela je bila veoma puna života i druželjubiva. Imala je dosta prijatelja, volela je da izlazi, ali sam joj uvek govorila da malo uspori i manje pije, jer tad postoje mnogi koji mogu to da iskoriste. Tek sad kad je mrtva saznajem o njoj neke pojedinosti koje pre nisam znala, ali nemoguće je govoriti loše o mrtvoj devojci. Snagu mi daju moja druga deca, trudim se da ne plačem, ali ne mogu.

Volela bih da mogu da joj kažem da je volim i da će uvek biti u mom srcu. Mnogo mi nedostaje. Učinila bih sve da mogu ponovo da je zagrlim. Ali, to nije moguće, moja ćerka Izabela neće doći kući”, u suzama je ispričala Violeta Todorović.

Poručila je i ostalim devojkama da se čuvaju i da ne treba nikome da veruju.

“Moja ćerka je viđena sa ljudima koje je pre toga videla svega dva-tri puta. I posle toga je zauvek nestala. Ne mora da znači da su oni za odgovorni, ali bi devojke trebalo da otvore oči i da znaju sa kim izlaze”, rekla je.

POSLEDNJI PUT VIĐENA SA MUŠKARCEM

Izabela je poslednji put viđena na železničkoj stanici sa muškarcem duplo starijim od nje. Njenom bratu je to bilo čudno, a njegov profil na Fejsbuku ubrzo je obrisan.

Izabela sa bratom Ivanom / Foto: Violeta-Suza Todorović Facebook/ Screenshot

Kako se dešavalo da Izabela i ranije ostane po dva tri dana negde sa prijatlejima, porodica se u početku nije zabrinula. Uvek se javljala, međutim to se nije desio ovaj put. Njen brat Ivan dodaje da je porodica počela da se plaši tek kada ih je pozvao njen poslodavac iz restorana brze hrane u kojem je radila.

Prema rečima Izabelinog brata, odnos Izabele i roditelja i braće i sestara bio je dobar i “postoji naravno stres, ali ko nema takvo doba”.

SLALI JOJ PORUKE

Izabeli su očajni članovi porodice slali poruke.

“Molim te Izabela kontaktiraj me, ne mogu više ovako živeti”, napisala je njena majka u poruci, dok joj je brat Ivan poslao poruku “Bez obzira šta se desilo, molim te vrati se kući!”

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker