POTOPLJEN KOP “DRMNO”: Proizvodnja uglja i struje nije ugrožena

Posle obilnih padavina, koje su trajale skoro 24 časa i kada je na kopu „Drmno“ palo oko 95 litara vode po kvadratnom metru, velike količine vode akumulirale su se na višim etažama i slile su se na najnižu tačku kopa u zapadnom delu ležišta.

Screenshot

Preduzete su tehničko-tehnološke mere i proizvodnja uglja i električne energije u ovom ogranku je stabilna, navode u Ogranku TEKO Kostolac.

Voda se slila na najnižu tačku kopa i tu je delimično potopljen deo gusenica bagera 13 sa banvagenom. Počelo je ispumpavanje vode, a radi i pumpa velike snage kako bi se i ovaj deo ležišta uglja što pre osposobio za eksploataciju.

Ostali bageri i mašine su na višoj koti i nisu ugroženi, ali su etaže zavodnjene i tokom naredna dva do tri dana očekuje se sušenje ovih etaža kako bi se normalizovao kapacitet otkopavanja otkrivke .

(Tpknews.com)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker