ZAOUKRUŽITE 1, NIKAKO 3! Gradištanski naprednjaci krenuli u kulturnu kampanju

Gradištanski naprednjaci danas su započeli kulturnu predizbornu kampanju posetom Narodnom muzeju u Gradištu.

Foto: RTV Mlava

S obzirom da je u pitanju kampanja vladajuće koalicije, pored predsednika opštine Dragana Milića, ovom skupu na gomili prisustvovali su i po neki špijun i brojni članovi stranke, bez poštovanja svih mera zaštite koje je njihova Vlada donela!

“Ovo je jedan tim, jer bez tima ne može da se uradi ništa. Ovo je tim koji je nekad postizao velike rezultate i potrudiće se da to, makar koliko toliko, ponovo ponovi”, rekao je Dragan Milić predsednik opštine Veliko Gradište. U daljem govoru predsednik Milić nastavio je sa svojim hvalospevima o dosadašnjim uspesima vladajuće koalicije u Velikom Gradištu i njihovim planovima za budućnost, ukoliko im GG “Glas naroda” ne sruši sve snove.

Razlog što je kampanja gradištanskih naprednjaka počela u Narodnom muzeju jeste buduće uređenje galerije slika u podrumu zgrade muzeja za koje je opština Veliko Gradište dobila od Ministarstva kulture 3 miliona dinara.

“Mi se nalazimo u jednom hramu kulture. Možda je prostorno mali, ali je veoma značajan objekat. Mi želimo da ga svake godine unapredimo. Mi smo i grad kulture, jer podaci kažu da u odnosu na broj stanovnika imamo najviše akademskih slikara i vajara. I to moramo da iskoristimo, ti ljudi su nam dragoceni, dragoceniji su i od same vode koju pijemo”, rekao je Milić.

Vladimir Štrbac, Milićeva desna ruka, kandidat za opštinskog odbornika i večiti poverenik SNS-a naglasio je da Srpska napredna stranka u Velikom Gradištu zvanično kreće u predizbornu kampanju za lokalne izbore:

Vladimir Štrbac/Foto: RTV Mlava

“Želeli smo da to simbolično uradimo iz ove kulturne institucije Narodnog muzeja. Imamo nekoliko razloga za to. Na ovaj način prvostepeno pokazujemo gde će biti mesto Narodnog muzeja u budućnosti naše opštine. Muzej je nastao tako što su dva gradištanca, iako ja nisam gradištanac, Đorđe i Pavle Đorđević, veliki kolekcionari i entuzijasti, svu svoju pokretnu i nepokretnu imovinu ostavili su Velikom Gradištu uz uslov da se osnuje Narodni muzej. Politikom ove opštine, to smo uspeli 2012. godine. Ovi ljudi koji su na listi SNS-a žele da kao ova dva čoveka svoju energiju ulože u ovaj grad, iako to do sada nisu radili.

Drugi bitan razlog zato što krećemo odavde jeste da su pune četri godine funkcioneri Srpske napredne stranke bili izloženi različitim napadima, konstantnim pretnjama, “prozivanjem” porodice, nazivani su šizofrenima i lopovima bez bilo kakvih dokaza.

Srpska napredna stranka kreće u napad sa jednom kulturnom kampanjom, da pokaže da je kultura na prvom mestu jer nas tuđe porodice i životi ne interesuju već energija koju trebamo da uložimo da bi ovaj grad izgledao još lepše. Zato pozivam sve građane da ne zaokruže broj 3, već da zaokruže broj 1 za budućnost dece Velikog Gradišta”, poručio je Vladimir Štrbac.

One Comment

  1. Veliko Gradište na obali Dunava nema svoju gradsku plažu. Veliko Gradište sve svoje pare dalo za Srebrno jezero. A grad ostao kao selendra.

Оставите одговор

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close