UHAPŠENA BANDA PREVARANATA: Naivnima skidali crnu magiju preko Fejsbuka!

Po nalogu Posebnog odeljenja za visokotehnološki kriminal, Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, pripadnici Ministarstva unutrašnjih poslova, Uprave za tehniku Službe za borbu protiv visokotehnološkog kriminala, zadržali su tri osobe zbog postojanja osnova sumnje da su izvršile krivično delo prevara.

Foto: Shutterstock

Kako se navodi u saopštenju uhapšeni su Š. M. (28) iz Novog Sada, B. R. (36) iz Bačke Palanke i B. V. (29) iz Futoga, dok će protiv jedne pedesetjednogodišnje žene biti podneta krivična prijava u redovnom postupku za isto krivično delo.

Oni se sumnjiče da su, tokom marta i aprila prošle godine, putem naloga “Crna magija” na društvenoj mreži Fejsbuk, doveli i održavali u zabludi jednog muškarca iz Vršca, da će mu “vračanjem” rešiti emotivne probleme.

Od njega su tražili da im uplati 1.794.000 dinara, što je oštećeni muškarac učinio.

Š. M., B. R. i B. V. privedeni su nadležnom tužilaštvu koje je nakon saslušanja dežurnom sudiji za prethodni postupak predložilo da se prema sva tri lica odredi pritvor.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker