3 NOĆI: Orkestar “Gvardija” iz Požarevca predstaviće se Bečkoj publici

Udruženje A:kultura iz Beča u četvrtak, sa početkom u 19:30 časova, organizuje svoj tradicionalni godišnji koncert „3 Noći“.

Koncert će biti održan u svečanoj sali Magistrata u 15. bečkom okrugu (Rosinagasse 4).

U posebno pripremljenom programu za ovu priliku nastupiće naši vrhunski muzički umetnici, solisti i hor.

Specijalni gost ovogodišnjeg koncerta je orkestar Gvardija iz Požarevca. Gvardija će se publici u Beču predstaviti u više sastava: kao simfonijski orkestar, mešoviti orkestar, kvintet, kvartet i duo. Orkestar Gvardija deluje pri Centru za kulturu Požarevca, a sledbenik je Knjaževsko-serbske bande, prvog profesionalnog orkestra u Srbiji koji je po želji Miloša Obrenovića osnovan 1831. godine u Požarevcu, u okviru Prve gardijske jedinice osnovane na Đurđevdan 1830. godine.

Orkestar je bio pretežno duvački i izvodio je vojničke marševe, ali i tradicionalnu srpsku muziku koju Gvardija danas nastoji da očuva u programu svojih koncerata.

Na svom Fejsbuk profilu orkestar poziva zemljake da dođu i obećava da će koncert biti za pamćenje.

Posebnost ovog događaja je i u tome da će biti prisutna ekipa Radio Beograda 1 koja će sa građanima u Beču započeti proslavljanje jubilarnog 50. rođendana emisije Večeras zajedno – 50 godina sa dijasporom.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker