POSLE 10 GODINA PAUZE: Biblioteka Srpskog centra u Beču počinje sa radom u januaru!

Biblioteka Srpskog centra u Beču počeće sa radom u januaru, najavila je Narodna biblioteka Srbije.

U prostorijama Ambasade Republike Srbije u Austriji, 12. decembra, svečano je obeležen novi početak rada Biblioteke Srpskog centra u Beču.

Ova biblioteka, koja nije funkcionisala više od jedne decenije, biće ponovo otvorena u januaru 2017. godine, zahvaljujući donaciji Narodne biblioteke Srbije. Upravnik Narodne biblioteke Srbije, Laslo Blašković, predao je poklon koji se sastoji od 266 knjiga Miloradu Mateoviću, predsedniku Srpskog centra.

Prisutnim predstavnicima lokalnih institucija kulture obratili su se ambasador Srbije u Austriji Pero Janković i Blašković, nakon čega je usledio dvočasovni razgovor o planovima rada srpskih institucija kulture u Austriji i o eventualnoj ulozi Narodne biblioteke Srbije u tome.

Navedenim poklonom, Narodna biblioteka Srbije je nastavila da, aktivno i strateški pomaže rad srpskih biblioteka u rasejanju, stoji u saopštenju.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker