UŽASNA TRAGEDIJA POTRESLA MAJDANPEK: Dragutina samlela drobilica, telo bilo unakaženo!

Dragutin Repedžić (53) Guci, nastradao je na radnom mestu na Površinskom kopu, a kolege su najpre pronašle njegov šlem i deo odeće, posle čega su zatekle i njegovo unakaženo telo.

Foto: Facebook

Dragutin Repedžić (53) rodom iz sela Rudna Glava kod Majdanpeka poginuo je juče dok je radio na Površinskom kopu rudnika Majdanpek, u pogonu sekundarnog drobljenja rude.

Kako saznajemo, nesrećni čovek bio je pred penzijom, a nastradao je kada je, kako se pretpostavlja, upao u drobilicu. Repedžićevo telo pronašle su kolege.

– Rudari su objasnili da su primetili da ga neko vreme nisu videli, pa su krenuli da ga traže. Dok su obilazili pogon, naišli su na njegov šlem, a ubrzo nakon toga ugledali su i delove jakne. Telo, koje je bilo unakaženo, pronađeno je u takozvanom E bunkeru za odlaganje rude, u koji ga je verovatno izbacila traka drobilice za kamen, u koju je upao. Ubrzo je obaveštena policija i obavljen je uviđaj. Istraga je u toku, a tokom nje biće utvrđeni svi detalji tragedije – kaže naš izvor upoznat sa slučajem i dodaje da se pretpostavlja da je Repedžić nastradao pošto se okliznuo i upao u drobilicu.

Prijatelji i kolege nastradalog čoveka juče su bili potreseni, a za njega su imali samo reči hvale.

– Bio je iskusan i dobar radnik, a pre svega toga i čovek. Ima skoro 40 godina radnog iskustva, trebalo je za šest meseci da ide u zasluženu penziju. Nažalost, nije je dočekao. Nikom nije jasno kako se sve desilo, bio je sam u tom trenutku. Lekari Hitne pomoći su brzo došli, ali nije mu bilo pomoći. Povrede su bile jezive, od njega gotovo da ništa nije ni ostalo – kaže poznanik i dodao: – Dragutin je bio oženjen i ima odraslo dete, a živeo je u Majdanpeku.

DRUGA TRAGEDIJA ZA SAMO NEDELJU DANA

Ovo je, nažalost, druga tragedija koja se desila u istom rudniku za samo nedelju dana. Prošle nedelje na Površinskom kopu rudnika u Majdanpeku nastradao je Nemanja Petrović (29) iz Lajkovca. Njega je, dok je bio u automobilu marke „lada niva“, pregazila teška rudarska mašina, buldožer, nosivosti 75 tona. Istragom je utvrđeno da je Petrović zapravo vozio automobil preblizu buldožeru i da ga zbog loše vidljivosti vozač nije uočio.

(Tpknews.com/Kurir)

Jedan komentar

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker