POPA VODILI NA TREŽNJENJE: Sveštenik “mrtav” pijan izazvao udes, povređen tinejdžer

Sveštenik iz Bele Crkve pod dejstvom alkohola kolima udario u drugo vozilo u kojem su se nalazili otac i sin.

Foto: Screenshot Istagram

Otac i sin Zoran (45) i Dušan B. (17) iz Kruščice kod Bele Crkve povređeni su u nedelju u saobraćajnoj nesreći kada je na njihov kamion naleteo automobil za čijim volanom je bio katolički sveštenik Čaba Č.

Prema rečima izvora, nesreća se dogodila u nedelju oko 22 sata u naselju Jasenovo dok su se otac i sin vraćali s posla.

“Sveštenik je automobilom otpozadi udario u kamion ‘tamić’ u kom su bili Zoran i Dušan. Kamion se od siline udarca nekoliko puta prevrnuo, a prednji deo sveštenikovog auta ostao je potpuno smrskan. Povređeni su prebačeni u vršačku bolnicu”, kaže izvor i dodaje da je nakon udesa utvrđeno da je sveštenik Čaba Č. bio pod dejstvom alkohola.

“Njemu je izmereno 2,9 promila alkohola u krvi, pa je najpre priveden na trežnjenje”, dodaje sagovornik. Živa B., otac povređenog Zorana i deda povređenog Dušana, kaže da su čuli da je sveštenik pre nesreće bio u kafani u Jasenovu.

“Udario je mog sina i unuka odmah nakon što se prođe pruga. Dobro da su ostali živi, a kamionu je otkinuo zadnji deo. ‘Tamić’ se isprevrtao, a sin i unuk su se nekako izvukli kroz polomljenu šoferšajbnu. Pop je bio toliko pijan, da kad su stigli u dom zdravlja, gde je vađenjem krvi utvrđeno da je imao skoro tri promila alkohola, hladnokrvno pitao: ‘A je l’ sam povredio nekog?’ Besan sam i revoltiran”, kaže Živa i dodaje da su samo pukom srećom njegovi najmiliji prošli bez težih posledica.

“Sin i unuk su ugruvani, pušteni su na kućno lečenje, ali idu kod lekara na dodatne preglede kako bi se utvrdile tačne povrede. Od kamiončića, koji smo koristili za posao, nema ništa, potpuno je uništen”, priča sagovornik.

Čaba Č. već neko vreme službuje u katoličkoj crkvi u Beloj Crkvi. “On ranije nije pravio slične incidente, niti je kažnjavan. Koliko znam, ovo je prvi put da je imao sudar”, rekao je izvor.

(Tpknews.com/Kurir)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker