Počeli investicioni radovi na Srebrnom jezeru

Na Srebrnom jezeru ovih dana počeli su investicioni radovi na projektu izgradnje kišne kanalizacije i uređenja plaže.

Radove finansira opština Veliko Gradište sa ciljem da obezbedi kvalitetniji život meštana kao i boravak gostiju te omogući dalji razvoj ove turističke destinacije stvaranjem boljih uslova za investitore.

Kanalizacija, dužine 270 metara, biće završena početkom juna. Vrednost ove investicije je pet i po miliona dinara dok će za uređenje plaže opština iz budžeta izdvojiti milion i po dinara.

U planu je da se urede plaže sa gradištanske, zatonjske i ostrovske strane, a radovi obuhvataju izmuljavanje i nasipanje šljunka na priobalnom delu te uređenje objekata kao što su zidovi, metalne table, rukohvati i slično. Još 900 hiljada dinara biće uloženo u održavanje čistoće u turističkoj sezoni u naselju Beli Bagrem i na Srebrnom jezeru kao i nasipu do Velikog Gradišta.

TPKNEWS/SOVG

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker