BRAVO SVAKA ČAST! Ovako se petrovački naprednjaci bore protiv bele kuge!

Opština Petrovac na Mlavi donela je odluku o povećanju roditeljskog dodatka, koja je stupila na snagu 1. januara ove godine.

Petrovački naprednjaci

Umesto dosadašnjih 25.000, roditelji će dobijati 35.000 za prvo i drugo rođeno dete, a 50.000 za treće i svako naredno.

Osim ove pomoći roditeljima, petrovačka opština obezbeđuje i besplatan smeštaj u vrtićima Predškolske ustanove „Galeb“ za decu iz socijalno ugroženih porodica, za treće i svako naredno dete, za dete samohranog roditelja, za decu bez roditeljskog staranja, za decu sa smetnjama u razvoju i za decu čija su oba roditelja nezaposlena.

Takođe, opština omogućuje i naknadu troškova za vantelesnu oplodnju za par koji je prethodno bez uspeha imao tri pokušaja na teret sredstava obaveznog zdravstvenog osiguranja, kao i za parove koji iz nekih razloga nisu mogli biti uključeni u program obuhvaćen ovim osiguranjem.

M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker