SKANDAL U SMEDEREVU: Naprednjak kupio diplomu srednje škole od poznanika naprednjaka!

Osnovno javno tužilaštvo u Smederevu podnelo je optužni predlog protiv S. S. (57) zbog sumnje da je izvršio krivično delo falsifikovanje isprave.

Foto: Ilustracija/Shutterstock

Kako navodi tužilaštvo, optuženom S. S. se stavlja na teret da je tokom 2023. godine lažnu ispravu upotrebio kao pravu.

On je to učinio na taj način što je upotrebio lažnu diplomu o srednjem obrazovanju stečenom u jednoj srednjoj stručnoj školi iz Novog Sada, iako navedenu obrazovnu ustanovu nije ni pohađao, na taj način što je od njemu poznatog lica kupio pomenutu diplomu za iznos od 48.000 dinara i potom predao svom poslodavcu.

– Krivično delo falsifikovanje isprave čini i onaj ko lažnu ili preinačenu ispravu upotrebi kao pravu ili je nabavi radi upotrebe, a ako je delo učinjeno u pogledu javne isprave, testamenta, menice, čeka, javne ili službene knjige ili druge knjige koja se mora voditi na osnovu zakona, zaprećena je kazna zatvora od tri meseca do pet godina – navodi se u saopštenju OJT Smederevo.

Inače kako se saznaje, i optuženi i poznanik od koga je kupio diplomu su članovi SNS-a.

(Tpknews.com/Mediji)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker