HAPŠENJE KOD GOLUPCA: Pijan psovao i tukao suprugu, preteći joj ubistvom

Velimir Bradičan (61) iz Brnjice kod Golupca, uhapšen je zbog sumnje da je izvršio krivično delo nasilje u porodici.

Foto: Ilustracija

On je prvog januara, u popodnevnim satima, u alkoholisanom stanju, fizički i psihički maltretirao svoju suprugu, vređao je, psovao, udario pesnicom u glavu i pretio da će da je ubije pištoljem. Ona je nazvala svoju ćerku i ispričala šta se desilo, pa je ćerka pozvala policiju.

Prilikom pretresa kuće, policija je pronašla pištolj CZ M-57 od 762 mm, tzv. „tetejac“, u ilegalnom posedu, kao i 60 metaka za njega. U daljem pretresu, u dvorištu je nađeno 400 litara nafte kupljene sa nekog broda, za preprodaju.

Uhapšenom je određeno zadržavanje do 48 sati, zbog sumnje da je izvršio nasilje u poordici, za koje je zaprećena kazna do 3 godine zatvora. On je osumnjičen i za nelegalno držanje oružja, za koje je predviđena kazna do 5 godina zatvora, kao i za neovlašćenu prodaju akcizne robe, za koju je zaprećena kazna takođe do 5 godina.

Uhapšenom je dodeljen branilac po službenoj dužnosti, koji će 3. januara popodne, prisustvovati njegovom saslušanju u Osnovnom javnom tužilaštvu u Velikom Gradištu.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker