ODLUKA VLADE SRBIJE: Zbog pada kursa evra lekovi jeftiniji

Vlada Srbije usvojila je odluku da se cene lekova u Srbiji koji se izdaju na recept u proseku snize za 4,04 odsto.

Time su zapravo određene maksimalne cene 4.275 medikamenata, od kojih će jedna polovina biti jeftinija nego dosad za oko devet odsto, a druga polovina za oko 0,78 odsto, odnosno za procenat pada kursa evra.

Cene referentnih lekova u proseku će biti snižene za oko 3,6 odsto, dok će cene generičkih lekova biti niže za oko 4,31 odsto. Najveću uštedu imaće RFZO, ali će manje izdvajati i građani kod lekova za koje plaćaju participaciju.

(Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker