PETROVAC NA MLAVI: Stara „Sloga“ nezakonito se finansirala preko FK“Nova Sloga“

Više tužilaštvo u Požarevcu pokrenulo je istragu protivM.J. (35) iz Petrovca na Mlavi zbog zloupotrebe službenog položaja.

On se sumnjiči da je kao predsednik komisije za sport u petrovačkoj opštinskoj upravi zloupotrebio svoj položaj tako što je nezakonito iz opštinskog budžeta FK“Nova Sloga“ prebacio deset ipo miliona dinara i isti za taj iznos oštetetio.

FK“Nova Sloga“ nije imala pravo da se finansira iz opštinskog budžeta, jer nije ispunjavala uslove za takav vid finansiranja, ali je osumnjičeni, znajuću za to, ipak prebacio pomenuti iznos na njen račun. Sumnja se da se tim novcem preko FK“Nova Sloga“ finansirao stari „FK“Sloga“, pošto je njihov račun duže vreme bio u blokadi.

Krivična prijava protiv M.J. podnešena je u redovnom postupku, što znači da mu nije određen pritvor.

TPKNEWS / M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker