ŠANSA ZA NEZAPOSLENE U VELIKOM GRADIŠTU: Otvaraju se radna mesta u privredi

U Velikom Gradištu počeo je oporavak privrede, zahvaljujući prodaji firmi u stečaju i pogonima koje otvaraju preduzetnici. Zbog toga se otvaraju mogućnosti za zaposlenje nekoliko stotina ljudi u narednih desetak meseci.

– Mlin u Velikom Gradištu je prodat i sa proizvodnjom kreće na proleće. Prema najavi novog vlasnika, Italijana, tu će se zaposliti 20 do 30 ljudi, koji će raditi na proizvodnji brašna i izradi kolača -, kazao je Dragan Milić, predsednik opštine Veliko Gradište.

Osim mlina, novog vlasnika ima i bivši pogon “Zastave” – “Pera Metalac”, pa se očekuje ponovno pokretanje proizvodnje i otvaranje radnih mesta. – Do kraja godine očekujemo prodaju i “Čelika”, za koji su interesovanje pokazali Izraelci. Prema njihovim najavama, oni u tim pogonima planiraju otvaranje fabrike nameštaja, u kojoj će u početku raditi 40, a kasnije 100 ljudi – najavljuje Milić.

Do kraja decembra na prodaju ide i Fabrika ulja “Dunavka”, koja je ranije zapošljavala oko 100 ljudi. Ukoliko dobije novog vlasnika, očekuje se da će on na posao vratiti sve stare radnike. – Ponovni rad “Dunavke” značiće i poljoprivrednicima iz našeg kraja, jer će ona od njih za preradu otkupljivati suncokret, soju, uljanu repicu – smatra Milić.

Na proleće u selu Požeženo kreće izgradnja elektrane na biogas, što je investicija vredna oko tri miliona evra. U ovoj elektrani, koja će za proizvodnju struje koristiti poljoprivredni otpad, planira se zapošljavanje oko 20 ljudi.

Još 70 radnih mesta biće otvoreno u voćarskom rasadniku na oko 200 hektara, koje je uzeo u zakup jedan vlasnik hladnjače.

TPKNEWS/M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker