HAPŠENJE OSUMNJIČENIH: Zaplenjeno 49,5 grama “spida” u Požarevcu

Aleksandru Milosavljeviću (30) iz Požarevca određen je pritvor do 30 dana zbog sumnje da je izvršio krivično delo nedozvoljena proizvodnja i distribucija opojnih droga.

Zbog istog krivičnog dela prijava je podneta i protiv Dejana Tomića (36) iz Požarevca, ali njemu nije određen pritvor, jer je bio posrednik i on je pušten da se brani sa slobode. Posle saslušanja osumnjičenih, sudija za prethodni postupak protiv njih je pokrenuo istragu.

Kod osumnjičenih je policija pronašla 49,5 grama amfetamina, poznatijeg kao “spid”, koju je Tomiću neko iz Smedereva dao da preda Milosavljeviću radi preprodaje. Ni jedan ni drugi osumnjičeni do sada nisu bili osuđivani, niti je protiv njih vođen neki krivični postupak.

Droga “spid”  koju su oni nabavili, smatra se manje kvalitetnom drogom, koja se uzima pušenjem, ušmrkavanjem ili u vidu tableta. Ima dosta jače dejstvo od marihuane i izaziva euforično ili depresivno raspoloženje, kao i povećanje budnosti, izdrživljivosti i osećaj snažnosti kod konzumenata.

Za krivično delo za koje se osumnjičeni terete, zakon predviđa kaznu od tri do 12 godina zatvora.

TPKNEWS/M.V

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker