GODINU I PO DANA ROBIJE: Osuđen jer je neutvrđenog dana, u kući u Sirakovu, držao automatsku pušku

Viši sud u Požarevcu doneo je pravosnažnu presudu kojom je Aleksandar Jović (33) iz Sirakova kod Velikog Gradišta osuđen na godinu i po dana zatvora zbog krivičnog dela neovlašćeno držanje i nošenje vatrenog oružja.

Zaplenjana automatska puška

Ujedno, njemu je oduzeta i automatska puška sa okvirom i 14 metaka u njemu.

Presuda je doneta na predlog višeg javnog tužioca, po prethodmom sporazumu o priznanju krivice, sklopljenim sa optuženim.

Jović se teretio da je, neutvrđenog dana, držao u kući automatsku pušku koju je, četiri dana kasnije, poneo sa sobom u Ljubinje. Pošto ga je neko od meštana prijavio, policija ga je uhapsila i odredila mu zadržavanje od 48 sati.

Inače, optuženi Jović do sada nije bio osuđivan.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker