SAD: Naređena evakuacija dva miliona ljudi zbog uragana "Metju" (VIDEO)

Vlasti američkih država Floride i Džordžije naredile su evakuaciju najmanje dva miliona ljudi zbog opasnosti od nadolazećeg uragana Metju koji je protutnjao Karibima gde je usmrtio više od sto ljudi.

Guverner Floride Rik Skot upozorio je da će uragan Metju verovatno zadržati klasifikaciju četvrte kategorije, sa vetrovima brzine 205 kilometar na čas, kada kasnije večeras bude zahvatio tu državu.

“Vreme ističe, nema izgovora, morate da se premestite”, poručio je Skot, koji je naredio evakuaciju oko 1,5 miliona ljudi. “Nažalost, biće ljudskih žrtava”, dodao je guverner u nastojanju da pokaže ozbiljnost situacije, prenosi Glas Amerike.

uragan-metju-florida-majami-foto-reuters
Foto: Reuters

Guverner Floride je angažovao ukupno 2.500 pripadnika Nacionalne garde koji će pomoći ljudima da se evakuišu na sigurno.

uragan-metju-florida-majami-foto-reuters
Foto: Reuters

Guverner Džordžije Natan Dil naložio je takođe evakuaciju više od pola miliona ljudi koji žive duž cele obale ove savezne države. On je rekao da svi koji žive u šet priobalnih okruga trebalo da se sklone na sigurno, prenosi AP.

Prema najavama meteorologa, snažni vetrovi i obilne padavine izazvane uraganom mogli bi da da se osete u Džordžiji u četvrtak uveče. U priobalnom delu Džordžije nije bilo od uragana Flojd 1999. godine.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker