PUŠAČI ĆE DA POLUDE: Opet poskupljuju cigarete zbog povećanja akciza

Cigarete će poskupeti zbog povećanja akciza već u februaru, a jednoj kompaniji je i odobren novi cenovnik, piše Blic.

Razlog za korekciju je uvećanje specifične akcize od Nove godine, za dinar i po po pakli koja se po akciznom kalendaru menja dva puta godišnje.

Sa ovom korekcijom, država će sada proizvođačima, po ovom osnovu, po pakli uzimati 67 dinara. Uz ovu na cenu cigareta zaračunaa se i proporcionalna akciza od 33 odsto, i na sve to dodaje se i PDV. Drugim rečima, sa uvećanjem ovog nameta rastu i drugi koje proizvođači moraju da izdvoje za državu, pa se zato cene koriugju znatno više od utvrđenog uvećanja po osnovu specifične akcize. Izvor Blica kaže da je jedna kompanija prva zatražila povećanje cena, i da im je to odobreno 18. januara.

(Blic)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker