ODŠETALI SLOBODNO: Bečka policija olobodili Čečene kriminalace što su hodali gradom naoružani!

Grupa Čečena, koja je uhapšena u petak uveče u Beču pod sumnjom da su učestvovali u kriminalnoj organizaciji, puštena je na slobodu uz krivičnu prijavu.

Od uhapšenih je 16 imalo pravo na azil, četiri su tražioci azila, a dva, koja su ostala u pritvoru, dobila su negativni odgovor na molbu za dobijanje azila.

Grupa Čečena uhapšena je pošto je jedan građanin prijavio sumnjivo okupljanje. Prilikom pretresa je policija kod njih pronašla pištolj, automatsko oružje i municiju, a navedeno je da je pozadina okupljanja rivalitet bandi.

U Austriji živi oko 30.000 Čečena, od kojih polovina u Beču. Većina je pobegla za vreme rata u toj zemlji između 1999. i 2009. Prema kriminalnoj statistici, građani Ruske Federacije su u Austriji počinili 3.008 krivičnih dela, a većinu toga Čečeni. Ratovi bandi i borbe za teritoriju između Čečena i Avganistanaca obeležili su protekli mesec u Beču.

Takođe, od 150 džihadista iz Austrije, koji se bore u Siriji i Iraku, više od polovine su čečenskog porekla.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker