NOVI ZAKON: Roditelji će plaćati visoke kazne zbog dece!

Roditelji čija deca budu bežala sa časova ili učestvovala u vršnjačkom nasilju moraće da plate kazne od 5.000 do 100.000 dinara, predviđa Nacrt zakona o osnovama obrazovanja.

Ilustracija / Foto: Profimedia

Po džepu neće biti udarane samo mame i tate, već će svoje propuste u radu ili nesavesno obavljanje posla, morati da plate direktori, sekretari, čak i prosvetni zavod, i to iznosima od 5.000 do čak pola miliona dinara, piše Informer.

– Pored kazne za vršnjačko nasilje, za koje će roditelji morati da izdvoje od 30.000 do 100.000 dinara, biće kažnjavani i iznosom od 5.000 do 100.000 dinara, ukoliko ne upišu dete u predškolsku ili školsku ustanovu ili, recimo, u roku od 48 sati ne opravdaju izostanke dece, samo su neke od mera predviđenih u nacrtu.

Izmene zakona naišle su na podršku prosvetnih radnika.

TPKNEWS/Informer

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker